Cody Garbrandt będzie chciał zmierzyć się z Demetriousem Johnsonem po walce z T.J’em Dillashawem

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Mistrz wagi koguciej UFC Cody Garbrandt będzie chciał powstrzymać Demetriousa Johnsona w jego długiej drodze wieloletniego mistrza wagi muszej.

Po tym, jak potrzebował czasu, aby uporać się z kontuzją pleców, Garbrandt ponownie zmierzy się z byłym kolegą z teamu T.J’em  Dillashawem na gali UFC 217. Obaj mieli się spotkać w pojedynku na gali UFC 213, ale Garbrandt został zmuszony do wycofania się z walki, która została ponownie zarezerwowana na UFC 217 w Madison Square Garden. Garbrandt i jego zespół myślą już jednak o dalszej przyszłości i celują w inną, mocną i ciekawą walkę.

Główny trener Team Alpha Male Justin Buchholz wystąpił w programie Five Rounds Podcast i przedstawił scenariusz na kolejną walkę dla mistrza wagi koguciej.

„Na pewno Cody Garbrandt może to zrobić nawet teraz. On jest naprawdę dużym i silnym gościem i rośnie jeszcze bardziej, więc musi to zrobić teraz, jeśli miałby schodzić w dół z wagą. Na pewno mistrz Demetrious Johnson to walka, którą chcielibyśmy stoczyć, ale zobaczymy, jak będzie przebiegał proces zbijania wagi do 125 funtach.

Jestem pewny, że ​​ta walka może dojść do skutku. Zbijanie wagi to nic. Widziałem o wiele trudniejsze rzeczy niż to. Cody potrafi zejść do tej wagi i utrzymać swoją siłę, a potem nabrać masy i wrócić do 135 funtów będąc w tym momencie swojej kariery, ponieważ jest jeszcze młody. Zdaję sobie sprawę z niebezpieczeństwa związanego ze zmianą kategorii wagowych, co można było zobaczyć u Roy’a Jonesa Jr.  oraz B.J. Penna. Wiemy, co tu robimy. Teraz wszystko opiera się o naukę. Musisz być na szczycie, aby można było pozyskać odpowiednich ludzi i ułożyć odpowiednie systemy. Możemy to zrobić po staremu, ale jestem pewny, że z nowymi metodami będzie to jeszcze łatwiejsze.”

Justin Buchholz nawiązał tym pojedynkiem do kwestii pobicia przez Demetriousa Johnsona rekordu w ilości obronionych tytułów i powstrzymania go przed tym. W tej chwili Johnson zrównał się z rekordem Andersona Silvy z 10 obronami tytułu. Buchholz zapomniał jednak, że Demetrious Johnson ma zaplanowaną walkę z Ray’em Borgiem na UFC 216 i jeśli wygra tę walkę, to pobije rekord.

„Zrobienie tego byłoby w gangsterskim stylu. W tym momencie zdołałby przełamać rekord Andersona Silvy, więc nasz pojedynek z nim byłby z korzyścią dla ludzi z Brazylii. Zachowamy ten rekord w stanie nienaruszonym.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.