Daniel Cormier przedstawił swojego kolejnego rywala w walce o pas wagi półciężkiej

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Daniel Cormier ogłosił swojego następnego rywala do walki o tytuł wagi półciężkiej UFC. Mistrz zdecydował się zawęzić listę potencjalnych kandydatów wskazując dwóch na których mieli głosować fani.

Tymi dwoma kandydatami byli Volkan Oezdemir, który przebojem wdarł się do topowej 10 dywizji półciężkiej nokautując swoich dwóch ostatnich przeciwników oraz stary wyjadacz Alexander Gustafsson, który od dawna utrzymuje się na szczycie dywizji i miał już dwie szanse na zdobycie mistrzowskiego pasa z Jonem Jonesem i Danielem Cormierem. Z tym ostatnim Gustafsson walczył na gali UFC 192 z której zwycięsko wyszedł Cormier przez niejednogłośną decyzję. Po dwóch zwycięstwach z Janem Błachowiczem i Gloverem Teixeira, Gustafsson miał nadzieję, że Jon Jones po wygranej walce na UFC 214 zechce jeszcze raz się z nim zmierzyć. Napisał nawet w tej sprawie do Jonesa na Twitterze krytykując go, że chce walczyć z emerytowanym Brockiem Lesnarem zamiast z mocnymi zawodnikami w czołówce dywizji.

„@JonnyBones gratuluje mistrzu. Przestań prosić o emerytowanych zawodników. Czekałem, aby znów się z tobą zmierzyć, podobnie jak wszyscy fani.”

Teraz kiedy Jon Jones jest już poza grą, a tytuł mistrza wrócił do Daniela Cormiera, mistrz zapytał fanów o to z kim chcieliby go zobaczyć w następnej walce. Jak się okazało z dwóch wymienionych kandydatów fani wybrali Volkana Oezdemira, którego Cormier oficjalnie ogłosił swoim następnym przeciwnikiem.

„Volkanie Oezdemirze, zapytałem ludzi i oni chcą zobaczyć walkę między tobą i mną. Masz to człowieku! Pozwól mi teraz ustalić datę. Wybrali ciebie kolego! Gratulacje.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.