Claudia Gadelha vs. Marina Rodriguez na UFC Fight Night 174

Zawodniczki wagi słomkowej UFC Claudia Gadelha i Marina Rodriguez spotkają się 2 maja w Oktagonie na gali UFC Fight Night 174 w Oklahoma City.

Póki co jest to pierwsza oficjalnie ogłoszona walka na gali w Oklahoma City, chociaż nieoficjalnie na karcie znajduje się jeszcze walka kobiet w wadze koguciej między Sarah Alpar a Dudą Santaną.

Claudia Gadelha (17-4) wraca do akcji po tym, jak jej ostatnia zaplanowana walka na UFC 246 została odwołana, ponieważ jej niedoszła przeciwniczka Alexa Grasso przekroczyła limit wagi o 5,5 funta, co według przepisów Komisji Sportowej Stanu Nevada automatycznie powoduje odwołanie walki. Gadelha powróci do Oktagonu po zwycięskiej walce nad Randą Markos, którą pokonała przez jednogłośną decyzję na UFC 239 w lipcu ubiegłego roku. W sumie Gadelha w swoich ostatnich sześciu walkach uzyskała bilans 4-2, w tym zwycięstwa nad byłą mistrzynią Carlą Esparzą i byłą pretendentką o tytuł Karoliną Kowalkiewicz. Przegrała natomiast z Jessicą Andrade i Niną Ansaroff.

Tymczasem Marina Rodriguez (12-0-2) wejdzie do walki z czystym rekordem. Jej ostatnia walka w grudniu na UFC on ESPN 7 z Cynthią Calvillo zakończyła się remisem. Rodriguez w trakcie swojej kariery w UFC zakończyła remisem dwie walki, a także wygrała z Jessicą Aguilar i Tecią Torres.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *