Gregor Gillespie vs Islam Makhachev nieoficjalnie w planach na UFC 249

Fot. UFC.com

Możliwe, że karta walk UFC 249 wzbogaci się o kolejną interesującą walkę w której mieliby się zmierzyć zawodnicy wagi lekkiej Gregor Gillespie i Islam Makhachev.

Póki co jest to nieoficjalna wiadomość przekazana przez Azamata Bostonofa z Match TV.

Gregor Gillespie (13-1 MMA, 6-1 UFC) ma za sobą przegraną walkę z Kevinem Lee na UFC 244. „The Motown Phenom” znokautował Gillespie kopnięciem w głowę w pierwszej rundzie sprawiając mu pierwszą porażkę z karierze. Wcześniej „The Gift” rozprawił się przed czasem z pięcioma rywalami w tym Jordanem Rinaldim przez TKO, Vinc’em Pichel’em przez poddanie i Yancy’m Medeirosem przez TKO.

Islam Makhachev (18-1 MMA, 7-1 UFC) jest gotowy na to, aby utrzymać swoją zwycięską passę i powiększyć ją o siódmą wygraną z rzędu. Makhachev posiada imponujący rekord 18 zwycięstw z jedną porażką przez nokaut przeciwko Adriano Martinsowi na UFC 192. Po tej przegranej, Dagestańczyk pokonał kolejno Chrisa Wade’a, Nika Lentza, Gleisona Tibau, kajana Johnsona, Armana Tsurukyana i Davi’ego Ramosa w ostatniej walce na UFC 242.

Pojedynek ten byłby niezwykle interesujący biorąc pod uwagę to, że zarówno Gillespie jak i Makhachev wywodzą się z zapasów i byłby to dobry sprawdzian dla obydwu zawodników. Zwycięstwo jednego jak i drugiego popchnęłoby go w górę dywizji dając okazję do stoczenia jeszcze lepszych walk.

Gala UFC 249 odbędzie się 18 kwietnia w Brooklynie w Nowym Jorku, a jej walką wieczoru będzie pojedynek o tytuł wagi lekkiej między mistrzem Khabibem Nurmagomedovem a Tonym Fergusonem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *