Ciryl Gane przyjmuje propozycję walki od Derricka Lewisa

Mike Roach/Zuffa LLC

Niepokonany zawodnik wagi ciężkiej UFC Ciryl Gane zareagował na zaproszenie do pojedynku od byłego pretendenta do tytułu mistrzowskiego Derricka Lewisa. Francuz jest gotowy podjąć wyzwanie.

Zarówno Derrick Lewis jak i Ciryl Gane mają za sobą zwycięstwa w Oktagonie w ostatnich walkach.

„Czarna Bestia” przedłużył swoją passę zwycięstw do czterech z rzędu w ostatniej walce w lutym, wygrywając przez nokaut w drugiej rundzie z innym pretendentem do tytułu Curtisem Blaydesem. Derrick Lewis (25-7) przed walką z „Razor’em” miał na koncie zwycięstwa nad Alekseiem Oleinikiem, Ilirem Latifim i Blagoyem Ivanovem.

Ciryl Gane (8-0 MMA) to niepokonany Francuz, który dwa tygodnie temu wygrał przez jednogłośną decyzję z Jairzinho Rozenstruikiem. Mimo, że walka nie należała do najbardziej spektakularnych, to wynik utwierdził Gane’a w przekonaniu, że jest jednym z głównych pretendentów do walki o pas w wadze ciężkiej.

Derrick Lewis powiedział ostatnio Joe Roganowi, że chce być „zajęty”, ponieważ wie, że jego czas w tym sporcie powoli, ale nieubłaganie dobiega końca.

„Chcę pozostać aktywnym. Nie chcę czekać na walkę z kimkolwiek, bo nie jestem już młody jak kiedyś. Nie chcę czekać i walczyć o tytuł lub czekać na walkę z konkretnym przeciwnikiem. Chcę walczyć z każdym, kto jest gotowy.

To wszystko zależy. Nie wiem, jak UFC chce zbudować tego gościa Ciryla Gane lub czy chcą go wprowadzić od razu do rywalizacji o tytuł.

Zacząłem być oznaczany do walki (klipy na mediach społecznościowych), ponieważ mówili, że (Gane vs. Rozenstruik) nadal nie była gorszą walką od mojej walki z Francisem (Ngannou). Ja na to, „Cholera. OK. Szlag.”

Komentarze Derricka Lewisa najwyraźniej trafiły do Ciryl Gane, gdyż niepokonany Francuz przyjął proponowane wyzwanie.

„Ok Derrick, jestem na to gotowy. UFC, Mick Maynard, zarezerwujmy to! #AnyOneAnyWhere”

W związku ze zbliżającą się walką o pas między mistrzem Stipe Miocicem i Francisem Ngannou na UFC 260 oraz walką Jona Jonesa ze zwycięzcą, zawodnicy tacy jak Derrick Lewis i Ciryl Gane nie mają innego wyjścia jak tylko zmierzyć się ze sobą jeżeli chcą pozostać aktywni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *