Brandon Moreno vs. Kai Kara-France w planach na UFC 277

Lipcowa gala ma być wzbogacona pojedynkiem o tymczasowy pas wagi muszej.

Jak poinformował Ariel Helwani, organizacja UFC chce utworzyć tymczasowe mistrzostwo dywizji muszej, ponieważ obecny mistrz, Deiveson Figueiredo (21-2-1, 10-2-1 w UFC), nadal przechodzi rehabilitację po doznanej kontuzji.

W takiej sytuacji największa organizacja MMA na świecie planuje zestawienie Brandona Moreno (19-6-2, 8-3-2 w UFC, #1 w rankingu UFC) do rywalizacji z Kaiem Kara-France (24-9 1 NC, 7-2 w UFC, #2 w rankingu UFC), której stawką ma być tymczasowe mistrzostwo kategorii 125 funtów.

Moreno i Kai walczyli ze sobą w grudniu 2019r,. podczas UFC 245 lepszy okazał się Meksykanin, który zwyciężył decyzją sędziów.

Obecnie Brandon jest po trzech starciach z Figueiredo, pierwszy bój zakończył się remisem, w drugim 28-latek poddał Brazylijczyka a w ostatnim lepszy był Deiveson.

Kara-France jest na fali trzech dobrych zwycięstw, Nowozelandczyk przed czasem odprawił Rogerio Bontorina i Cody’ego Garbrandta a także wypunktował Askara Askarova.

Gala UFC 277 odbędzie się 30 lipca, prawdopodobnie w Dallas. Na ten event już zapowiedziano interesujace starcia Magomeda Ankalaeva z Anthonym Smithem oraz Paulo Costy z Lukem Rockholdem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *