BJ Penn składa oficjalna skargę na GSP

 BJ Penn

fot. MySpace BJ Penna

Po miesiącu słownych przepychanek BJ Penn, mistrz wagi lekkiej UFC, złożył oficjalną skargę do Nevada STate Athletic Commission na Georgesa St Pierre’a w sprawie niedozwolonego uzycia wazelinyw trakcie  przegranego przez Penn pojedynku w Las Vegas.

Przypomnijmy, że  wszystko zaczęło się gdy Phil Nurse corneman Kanadyjczyka po nasmarowaniu w przerwie między 1 a 2 rundą twarzy zawodnika wazeliną – co jest dozwolone i stosowane jako zabezpieczenie przed pęknięciami skóry – wytarł ręce o ciało GSP. BJ Penn twierdzi, że tłuszcz uniemożliwiał mu chwytanie w czasie wali co spowodowało jego przegraną.

Skarga została złożona na GSP, Phila Nurse’a, trenera GSP Grega Jacksona i pozostałe osoby z narożnika  Kanadyjczyka.

Należy pamiętać, że  Komisja Sportu stanu Nevada pomimo iż formalnie sprawuje władzę tylko nad swoim stanem, ze względu na popularność i ilość walk w Las Vegas, podejmuje decyzje przyjmowane później przez wiele innych stanów.

6 thoughts on “BJ Penn składa oficjalna skargę na GSP

  1. ojej juz by sie nie ośmieszał… dlaczego dopiero teraz to zrobił ? Fakt buczał o tym cały czas ale jak chciał cos wskórać to mógł odrazu. Mazgaj. Jestem pewien ze GSP jeszcze nie raz by nim wytarł podłoge. Penn coraz bardziej traci u mnie

  2. Zaiste, gdyby nie śliskie ramiona to BJ by go znokautował 4 razy już w 1. rundzie. Tak, właśnie tak by było. Oczywiście BJ doskonale kontrolował walkę do momentu nałożenie wazeliny na St. Pierre’a – tak, wszyscy to widzieliśmy.

    Niech się wypcha swoimi skargami. Trochę racji na pewno ma ale ch.. z tym… niech walczą ponownie w takim razie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *