Beneil Dariush odniósł zwycięstwo nad Tonym Fergusonem po dominacji w parterze na UFC 262

Troy Taormina-USA TODAY Sports

Beneil Dariush pokonał Tony’ego Fergusona nie dając mu szans w parterze w pojedynku co-main event gali UFC 262. Tym samym Dariush pokazał, że zawodnicy wagi lekkiej muszą się z nim liczyć.

Beneil Dariush (20-4-1 MMA, 14-4-1 UFC) odniósł największe zwycięstwo w swojej karierze, pokonując przez jednogłośną decyzję byłego tymczasowego mistrza wagi lekkiej Tony’ego Fergusona (25-5 MMA, 15-3 UFC). Dariush pokonał Fergusona po totalnej dominacji w parterze.

Walka w wadze lekkiej była jednostronna na korzyść Dariusha. W pierwszej rundzie Dariush wywierał presję ciosami, nie zadając jednak poważniejszych obrażeń Fergusonowi, który walczył w defensywie. Dariush ostatecznie obalił Fergusona po dwóch minutach. „El Cucuy” pracował w gumowej gardzie, jednocześnie zadając ciosy łokciami, podczas gdy Dariush próbował przejść do pozycji dominującej. Dariush w końcu przeszedł do półgardy, ale stracił ją i został wciągnięty z powrotem do gardy. Niewiele się działo, ale wystarczyło to do utrzymania walki w parterze do końca rundy.

W drugiej rundzie Dariush ponownie szybko obalił Fergusona, ale Ferguson złapał duszenie D’Arce i publika zaczęła wiwatować. Utrzymał je przez minutę, ale Dariush zachował spokój i wydostał się z poddania. Obaj zawodnicy zaczęli zadawać sporo ciosów z góry i z dołu. Dariush odpuścił, ale obydwaj zawodnicy zaczęli się skręcać, co doprowadziło do sytuacji, w której Dariush wyłapał nogę Fergusona zakładając mu skrętówkę. Wyglądało na to, że Dariush jest bliski skończenia, ale Ferguson nie chciał się poddać mimo grymasu bólu. Dariushowi nie udało się poddać Fergusona, ale utrzymał pozycję do końca rundy.

Trzecia runda była taka sama jak dwie pierwsze, ale z mniejszą ilością akcji. Dariush dążył do obalenia, zdobył je i utrzymał górną pozycję. Ferguson próbował kilku wymian, ale bezskutecznie, był bezradny wobec presji zapaśniczej rywala. Dariush zdominował akcję na przestrzeni 15 minut.

Beneil Dariush pokonał Tony’ego Fergusona przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27)

Beneil Dariush jest obecnie na fali siedmiu zwycięstw. Jego ostatnią porażką była przegrana z Alexandrem Hernandezem w 2018 roku na UFC 222. Ferguson przegrał swój trzeci pojedynek z rzędu po imponującej serii 12 wygranych walk, w której udało mu się pozostać niepokonanym przez prawie siedem lat.