Charles Oliveira nowym mistrzem wagi lekkiej UFC po zwycięstwie przed czasem w walce z Michaelem Chandlerem na UFC 262

Troy Taormina-USA TODAY Sports

Po 11 latach spędzonych w organizacji UFC, Charles Oliveira doczekał się tego na co tak ciężko pracował – wywalczył tytuł mistrza wagi lekkiej pokonując przed czasem Michaela Chandlera w walce wieczoru gali UFC 262.

W głównym wydarzeniu gali w Houston w Teksasie z udziałem publiczności, Charles Oliveira (31-8 MMA, 19-8 UFC) znokautował Michaela Chandlera (22-5 MMA, 1-0 UFC) i zdobył wakujący tytuł mistrzowski w wadze lekkiej.

W otwierającej rundzie nie brakowało zmian tempa. Oliveira atakował kopnięciami na nogi, na które Chandler odpowiadał mocnymi ciosami. Po jednym z nich Oliviera cofnął się, ale chwilę później Brazylijczyk poszedł po obalenia, a Chandler założył gilotynę. Oliveira uwolnił się i przeszedł za plecy Chandlera.

Mimo, że pozostali w tej pozycji przez chwilę, Oliveira nie był w stanie poddać Amerykanina. Chandler wyswobodził się z chwytu Oliveiry. Kiedy zawodnicy wrócili do stójki, Oliveira został zaskoczony i powalony serią mocnych ciosów. Jakimś cudem Oliveira dotrwał do końca rundy.

Gdy na początku drugiej rundy tempo walki narzucał Chandler, Oliveira szybko odwrócił sytuację. Po tym jak powalił Chandlera lewym prostym, zasypał byłego mistrza Bellatora serią ciosów pod siatką. Chandler próbował się wyrwać, ale spotkał się z kolejną lewą ręką Oliveiry, która go powaliła. Oliveira nie przestawał zadawać ciosów, aż sędzia Dan Miragliotta zdecydował się przerwać walkę.

Charles Oliveira pokonał Michaela Chandlera przez nokaut (uderzenia) – runda 2, 0:19

Będąc zawodnikiem UFC przez ponad dekadę, Oliveira został mistrzem w swojej pierwszej walce o tytuł po 27 pojedynkach w organizacji. Jego passa zwycięstw wydłużyła się do dziewięciu wygranych walk, w tym ośmiu zakończonych przed czasem.

Chandler stoczył drugą walkę w Oktagonie i poniósł pierwszą porażkę od czasu przejścia do UFC z Bellatora. Ta porażka przerwał dobrą passę trzech wygranych walk. To dopiero trzeci raz w karierze Chandlera, kiedy przegrał po ciosach.

Chandler przeszedł krótką drogę do swojego pierwszego pojedynku o tytuł w UFC. Zawodnik Bellatora w latach 2010-2020, zaimponował prezydentowi UFC Danie White’owi, gdy dołączył do organizacji i skończył Dana Hookera uderzeniami w pierwszej rundzie na UFC 257 w styczniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.