Bellator zorganizuje 8-osobowy turniej wagi koguciej

Zmagania turniejowe rozpoczną się w przyszłym roku.

Podczas transmisji piątkowej gali Bellator 272 organizacja poinformowała o kolejnym turnieju, w przyszłym roku ośmiu zawodników wagi koguciej, mistrz i siedmiu najwyżej sklasyfikowanych w rankingu fighterów, stanie do walki o milion dolarów.

Każda walka turniejowa odbędzie się na dystansie 5 rund a wkrótce zostaną ogłoszone zestawienia walk pomiędzy ósemką: Sergio Pettis, Kyoji Horiguchi, Juan Archuleta, Raufeon Stots, Patrick Mix, Magomed Magomedov, Leandro Higo, James Gallagher. Zawodnikiem rezerwowym turnieju jest Josh Hill, który w piątek pokonał Jareda Scogginsa.

Kilka lat po odejściu od formuły sezonów i turniejów organizacja powróciła do organizacji turniejów, ale w nieco innej formie. W 2018r. wystartował turniej wagi półśredniej z ośmioma uczestnikami, wówczas z mistrzowskim pasem i milionem dolarów odszedł Douglas Lima. Z kolei w 2019r. rozpoczął się turniej wagi koguciej, w którym wzięło udział aż szesnastu zawodników. W finale zmagań ówczesny mistrz, Patricio Freire przegrał przez poddanie z A.J. McKee, który odebrał mu mistrzowski tytuł. W bieżącym roku wystartował 8-osobowy turniej wagi półciężkiej, po dwóch rundach walk w grze o mistrzostwo pozostali Vadim Nemkov i Corey Anderson.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *