Rafael Fiziev skończył Brada Riddella efektownym kopnięciem na UFC on ESPN 31

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Pojedynek byłych partnerów treningowych i przyjaciół zakończył się zwycięstwem Rafaela Fizieva nad Bradem Riddellem w walce co-main event gali UFC on ESPN 31.

Po wspólnych treningach w Tajlandii, które miały miejsce około cztery lata temu, zawodnicy wagi lekkiej zmierzyli się na gali, która odbyła się w UFC Apex w Las Vegas.

Walka była dosyć wyrównana dopóki Rafael Fiziev (11-1 MMA, 5-1 UFC) nie wystrzelił obrotowego  kopnięcia, które zamroczyło Brada Riddella (10-2 MMA, 4-1 UFC) i doprowadziło do przerwania walki w trzeciej rundzie.

Pierwsza runda przebiegła zgodnie z oczekiwaniami. Fiziev i Riddell stanęli naprzeciwko siebie i wyprowadzali taktyczne uderzenia. Wymieniali się ciosami i kopnięciami, ale widać było, że znają się na rzeczy, bo obaj unikali mocnych ciosów. Fiziev celnie kontrował, trafiając Riddella.

Podobnie było w drugiej rundzie, gdzie od początku do końca przeważała rywalizacja w stójce. Fiziev trafił mocnym łokciem we wczesnej fazie rundy, co spowodowało paskudne rozcięcie wokół lewego oka Riddella. Riddell zachował koncentrację i w odpowiedzi podkręcił tempo walki, ale Fiziev kontrolował ją i pozostawał konsekwentny w swoich atakach.

Lekarz dokładnie obejrzał oko Riddella pomiędzy rundami i zagroził, że jeśli sytuacja się pogorszy, walka zostanie przerwana.

Riddell zdawał sobie sprawę z tego zagrożenia i już w trzeciej rundzie poszedł obalenie. Na krótko sprowadził Fizieva na matę, ale Fiziev podniósł się i zawodnicy wrócili do wymiany ciosów. Walka toczyła się do momentu, kiedy Fiziev wyprowadził obrotowe kopnięcie, które zamroczyło Riddella i zmusiło sędziego do przerwania walki. Było to 13. w historii UFC skończenie obrotówką.

Rafael Fiziev pokonał Brada Riddella przez TKO (obrotowe kopnięcie) – runda 3, 2:20

„Kocham go – uczę się od niego” – powiedział Fiziev o Riddellu w wywiadzie po walce z Danielem Cormierem. „Czekałem (na to uderzenie) – czekałem trzy rundy. Nie odwracałem się, bo wiem, że kiedy on idzie w ten sposób, jego ręce idą w dół i zapomina o obrotowych kopnięciach.”

Ridell został pokonany przez uderzenia po raz pierwszy w karierze MMA, podczas gdy Fiziev wygrał po raz piąty z rzędu, co oznacza czwartą najdłuższą serię zwycięstw w kategorii 155 funtów za Charlesem Oliveirą (dziewięć), Islamem Makhachevem (dziewięć) i Beneilem Dariushem (siedem).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *