Bazelak nie zobaczy się z „Doktorem”

Zobaczy się.. ale bynajmniej nie z Marcinem „Doktorem” Bartkiewiczem.  Niestety Kamil Bazelak (0-0) potrzebował prawdziwego doktora i pomocy medycznej. Problemy zdrowotne strongmana pogłębiały się. Chodzi dokładnie o lewą łydkę, która jak widać na zdjęciu zrobionym podczas oficjalnego ważenia jest już mocno napuchnięta. Właściciele KSW postanowili więc nie narażać zawodnika na dalsze problemy zdrowotne i wycofali go z pojedynku. W zamian w starciu z „Doktorem” rękawice skrzyżuje Dmitry Zabolotny (6-3-0), którego specjalnością jest sambo.

Poniżej oświadczenie KSW.

Federacja KSW z przykrością informuje, że podjęte zostały definitywne decyzje związane ze startem Kamila Bazelaka (0-0-0) na pierwszej imprezie z cyklu KSW Fight Club.
– W związku z ciągle pogarszającym się stanem kontuzjowanej nogi zawodnika zmuszeni jesteśmy przesunąć walkę i start fightera na kolejną galę.
Decyzja ta podjęta została w trosce o zdrowie zawodnika i z przekonaniem, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo startujących leży przede wszystkim po stronie Federacji KSW. Pragniemy poinformować także, że zaistniała sytuacja nie wpłynie w żaden sposób na strat Marcina „Doktora” Bartkiewicza (2-1-0). Nowym przeciwnikiem Polaka w sobotnim extrafight będzie Rosjanin Dmitry Zabolotny (6-3-0)
.

Podpisano,
Maciej Kawulski i Martin Lewandowski

W środku oświadczenie Kamila Bazelaka, który czuje się skrzywdzony i zagranie KSW uważa za poniżej pasa.

Oświadczenie Kamila Bazelaka:

„Faktem jest,że specjaliści medycyny,ortopedzi,lekarze sportowi wydali bezwzględny zakaz startu w zawodach sportowych (sporty walki) przynajmniej do końca października 2010 z uwagi na uraz mięśnia brzuchatego łydki lewej przebiegającego z dużym obrzękiem spowodowanym pęknięciem żyły w łydce i uszkodzeniem danego mięśnia i zwiększonym przez to ryzykiem zamknięcia światła naczynia tętniczego przez czop zatorowy będący skrzepliną, która mogła by się oderwać od krwiaka,którego mam w łydce. Zlecono mi leczenie farmakologiczne i fizjoterapię.

Kontuzja,kontuzją –takie się zdarzają,jednakże decyzja podjęta przez federację KSW o przesunięciu mojej walki z Marcinem Bartkiewiczem jest niesłuszna i krzywdząca. Doceniam troskę o moje zdrowie, jednakowoż uważam, że jestem człowiekiem dorosłym i sam decyduję o moim życiu. Jestem zdania,iż mimo kontuzji mogę walczyć,jestem na to gotowy w 100% bez względu na możliwe konsekwencje. Nie mogę wprawdzie biegać z uwagi na nogę,ale nie planowałem biegów,lecz ostrą,bezpardonową walkę. Nie mogę się więc pogodzić z takim zagraniem poniżej pasa, jakiego moim zdaniem dopuściło się wobec mnie KSW.

Jestem sam Panem swojego życia i wie lepiej, co jest dobre dla mnie, a co złe.Nie trzeba mnie prowadzić za rączkę jak przedszkolaka.

W związku z tym,iż podjęto definitywną decyzję o przesunięciu mojego pojedynku oświadczam,że do walki z Marcinem”Doktorem” Bartkiewiczem na kolejnej gali przystąpią z jeszcze większą determinacją i liczę na to, iż federacja KSW tym razem bez jakichkolwiek zastrzeżeń natury medycznej zezwoli mi na to.

Korzystając z okazji chciałbym podziękować mojemu fizjoterapeucie Mirosławowi Piątkowskiemu za to, iż postawił mnie na nogi w sytuacji,gdy „mądrzy”lekarze chcieli mnie wysłać na zabieg polegający na nakłuciu kończyny dolnej i wprowadzeniu drenu odprowadzającego krwiaka.Inną opcją jaką mi zaproponowano oprócz standardowych w takiej sytuacji zastrzyków przecizakrzepowych było unieruchomienie kończyny poprzez założenie gipsu. Na szczęście dzięki skutecznej fizjoterapii ominęły mnie te wątpliwej natury „przyjemności” chirurgiczno-ortopedyczne.

Pozdrawiam serdecznie

Kamil Bazelak”

12 thoughts on “Bazelak nie zobaczy się z „Doktorem”

 1. Rzeczywiscie widac obrzek.Jesli mial krwiaka i bral leki przeciw zakrzepnięciu krwi to mial ryzyko zatoru i w przypadku kopnieia w ta noge w przypadku oderwania skrzepu mogl nawet umrzec.
  Takie glupie rwanie sie do walki mogloby sie zle skonczyc.Sluszna decyzja KSW.
  Bazelak bedzie sie mial jeszcze okazje wykazac w walce z Doktorem na nastepnej gali KSW Fight Club w grudniu

 2. Szymanki: ? to będzie transmitowane w tv?

  Będzie transmitowane za opłatą w telewizji Ipla, ale opłata to chyba 7zł więc nie wykosztujesz się, jeżeli chcesz obejrzeć.
  Co do KSW, to dobrze zrobili, że go odwołali, chłopak od dawna pchał się na ring, jak już mu się udało to ta kontuzja. Szkoda bo widać, że bardzo chce się pokazać jednak podstawowa zasada – Zdrowie Najważniejsze! 🙂

 3. Powinien się cieszyć, że jeszcze będzie miał czas trochę się podszkolić, chociaż z drugiej strony rozumiem rozczarowanie, to miał być wielki debiut i ktoś za niego zdecydował (inna sprawa, że słusznie), że nie jest w stanie walczyć. Strasznie byłem ciekaw tego typa – jak będzie walczył. Cóż, też będę musiał poczekać.

 4. Za ,,jakieś” tam problemy z prawem nie dostaje się nowych flepów, chyba że gość walcząc w Angli występował pod przybranym imieniem i nazwiskiem, ale może ktoś z redakcji będzie się orientował w tym lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *