Aung La N Sang mistrzem dwóch kategorii wagowych organizacji ONE Championship

Ostatnia karta walk gali ONE Championship 68 miała tytuł Quest for Gold, który idealnie pasuje do osiągnięcia jakiego dokonał „Birmanski Pyton” Aung La N Sang w walce o pas z Alexandre Machado.

Aung La N Sang (21-10) to mistrz wagi średniej, który stanął do pojedynku o tytuł wagi półciężkiej i zdobył go zostając drugim mistrzem ONE Championship w dwóch kategoriach wagowych jednocześnie. Sang rozprawił się z Machado w zaledwie niecałą minutę pierwszej rundy serwując mu potężne wysokie kopnięcie i chociaż Machado zablokował je, to było na tyle silne, że przewróciło go, a Sang’owi nie pozostało nic innego jak dokończyć walkę ciosami w parterze.

Mistrz wagi średniej i półciężkiej, Aung La N Sang, dołączył do Martina Nguyena, mistrza wag piórkowej i lekkiej, jako drugi mistrz dwóch kategorii wagowych. W czerwcu ubiegłego roku Sang zdobył tytuł mistrza wagi średniej, pokonując Vitaly’ego Bigdasha. Z kolei Nguyen znokautował mistrz  wagi piórkowej Marata Gafurova w sierpniu 2017 roku, a potem to samo zrobił z mistrzem wagi lekkiej Eduardem Folyangiem w listopadzie. Wart też dodać, że Aung La N Sang rywalizował też w kategoriach półśredniej i ciężkiej, a jego rywalem w wadze średniej w październiku 2016 roku był Michał Pasternak, którego pokonał przez jednogłośną decyzję.

One thought on “Aung La N Sang mistrzem dwóch kategorii wagowych organizacji ONE Championship

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *