Marvin Vettori vs. Israel Adesanya dodane do UFC on FOX 29 w Glendale

MMA Fight Night Live

Znamy kolejne pojedynek podczas gali w Arizonie.

Poznaliśmy już praktycznie całą rozpiskę gali UFC on FOX 29, która odbędzie się 14 kwietnia w Glendale w Arizonie. Kolejnym pojedynekim, który zobaczymy podczas tego wydarzenia, będzie starcie pomiędzy Marvinem Vettorim (12-3-1) oraz Israelem Adesanyą (12-0).

Israel Adesanya posiada nieskazitelny rekord w MMA. Do tej pory w zawodowych startach wygrał wszystkie – 12 pojedynków, każdy z nich kończąc przed czasem maksymalnie w 2 rundzie(!) Ostatni pojedynek przed dołączeniem do UFC stoczył w organizacji Hex Fighting Series, pokonując Stuarta Dare przez kopnięcie na głowę. Zawodnik z Nowej Zelandii występuje również w kickboxingu, posiadając bardzo dobry rekord (65-5-2). Walczył m.in. w prestiżowej federacji Glory. W poprzednim roku stoczył trzy pojedynki, dwa w formule K1 oraz jeden w MMA. W organizacji UFC zadebiutował podczas gali UFC 221 w Perth, pokonując Roba Wilkinsona przez TKO w 2 rundzie, za co został nagrodzony bonusem za występ wieczoru.

Marvin Vettori to włoski zawodnik, były mistrz organziacji Venator FC w wadze półśredniej. W organizacji UFC stoczył cztery pojedynki: dwa z nich wygrał, jeden przegrał i jeden zremisował. W ostatnim występie dla amerykańskiej organizacji zmierzył się z Omarim Akhmedovem, kończąc pojedynek przez większościowy remis. Od pięciu pojedynków występuje w wadze średniej, a nie jak wcześniej w półśredniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *