Nieoficjalnie Conor McGregor miał poprosić UFC o utworzenie kategorii 165 funtów

craziestsportsfights.com

Conor McGregor rozkręcił się chyba na dobre, ponieważ co chwilę pojawiają się nowe informacje dotyczące powrotu do Oktagonu oraz zupełnie zaskakujące doniesienia jak chęć walki z Frankie Edgarem, czy utworzeniem nowej kategorii wagowej.

Propozycja McGregora w kwestii walki z Edgarem na gali UFC 222 spotkała się ze dużą krytyką zarówno ze strony menadżera jak i trenera Edgara oraz sporej liczby osób, którym postępowanie McGregora się nie podoba. Wywoływanie chaosu przed pojedynkiem Frankiego Edgara z Brianem Ortegą można potraktować jako chęć zwrócenia na siebie uwagi.

Pomiędzy kolejnymi doniesieniami ze strony McGregora oraz obozu Edgara, menadżer Frankieg, Ali Abdelaziz ponownie zabrał głos odwołując się do wpisu Ariela Helwaniego na Twitterze, który zasugerował, aby na pewien czas odebrać mikrofon Abdelazizowi, który dosyć ostro krytykuje Conora McGregora. Otóż Abdelaziz powiedział coś bardzo interesującego, a mianowicie to, że McGregor poprosił UFC o utworzenie kategorii 165 funtów.

Te informacje należy jednak traktować z przymrużeniem oka, ponieważ nie jest ona oficjalna, a biorąc pod uwagę napiętą sytuację między McGregorem a obozem Edgara, obydwie strony mogą posługiwać się nie do końca prawdziwymi informacjami.

Z drugiej strony, znając Conora McGregora i jego status w UFC oraz ekscentryczne pomysły, wcale ni musi to był fałszywa wiadomość. Irlandczyk zażądał już przecież w ubiegłym roku części udziałów UFC na konferencji prasowej po gali UFC 205. Po pojedynku bokserskim z Floydem Mayweatherem cena wraz z listą żądań wzrosły. Conor często mówił, że przyznanie mu czegoś dużego pomoże mu w powrocie do Oktagonu, ponieważ sama obrona tytułu z pretendentem z listy jest dla niego niewystarczająca. Być może walka o nowy pas w nowej kategorii wagowej omijając dywizję półśrednią jest dla Conora McGregora jednym z celów do osiągnięcia.

One thought on “Nieoficjalnie Conor McGregor miał poprosić UFC o utworzenie kategorii 165 funtów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *