Artem Lobov z nowym przeciwnikiem na gali UFC Fight Night 138

Zawodnik wagi piórkowej UFC Artem Lobov (13-14-1) pozostał na karcie walk gali UFC Fight Night 138, ale zmienił mu się przeciwnik, którym został Michael Johnson (18-13).

Według raportu przedstawionego przez „The Mac Life”, Artem Lobov zawalczy na gali w Moncton w Kanadzie, chociaż po incydencie do którego doszło podczas gali UFC 229, jego walka z Zubairą Tukhugovem została odwołana. Było to pokłosie bójki między teamami Khabiba Nurmagomedova i Conora McGregora. Artem Lobov poprosił UFC o to, by pozwolono Tukhugovowi stoczyć z nim pojedynek, ponieważ osobiście chciałby go ukarać, ale nie zdołał przekonać szefów organizacji, którzy chcą uniknąć podobnych incydentów.

Artem Lobov wejdzie do Oktagonu po ponad rocznej przerwie. Ostatnią walkę stoczył na gali UFC Fight Night 118 w Gdańsku w październiku ubiegłego roku i przegrał ją przez jednogłośną decyzję z Andre Fili. Była to druga porażka z rzędu „Rosyjskiego Młota”, wcześniej przegrał przez jednogłośną decyzję z Cubem Swansonem.

Lobov mógł wcześniej wrócić do Oktagonu, ponieważ był zestawiony do walki z Alexem Caceresem na gali UFC 223 w Brooklynie, ale został z niej wycofany ze względu na udział w przeprowadzonym przez Conora McGregora ataku na autobus z zawodnikami.

Tymczasem Michael Johnson swoją ostatnią walkę stoczył w sierpniu na gali UFC Fight Night 135 na której pokonał przez niejednogłośną decyzję Andre Filiego. To zwycięstwo przerwało srię trzech porażek z rzędu z Khabibem Nurmagomedovem, Justinem Gaethje i Darrenem Elkinsem.

Gala UFC Fight Night 138 odbędzie się 27 października w kanadyjskim Moncton, a jej walką wieczoru będzie pojedynek w wadze półciężkiej między Volkanem Oezdemirem a Anthonym Smithem.