Antonio Rodrigo Nogueira jest zadowolony z emerytury i pracy dla UFC

Legenda MMA Antonio Rodrigo Nogueira cieszy się czasem spędzając go na zawodowej emeryturze.

Będąc na emeryturze nie oznacza, że Nogueira zajął się łowieniem ryb, a wręcz przeciwnie, wciąż jest aktywny i pracuje dla UFC w roli osoby odpowiedzialnej za promocję organizacji w Brazylii. Po tym jak „Big Nog” ogłosił zakończenie kariery w 2015 roku, UFC zaproponowało mu współpracę na zupełnie innym stanowisku.

W ostatnim odcinku programu „The MMA Hour” Nogueira jasno stwierdził, że nie zamierza wracać do rywalizacji w Oktagonie, ponieważ jego ciało nie jest już w stanie walczyć.

— Nie, nie. Miałem kontuzję biodra i w ostatnich trzech walkach nie byłem na 100 procent w pełni sił. Zdecydowałem więc, że po ostatniej walce zakończę karierę. Rozmawiałem z Daną Whitem o pracy i powiedział mi żebym pracował u nich w brazylijskim biurze. Uwielbiam dla nich pracować. Robimy raz w tygodniu program online i planujemy jeszcze więcej programów. Oczywiście brakuje mi walk, to było całe moje życie. Nie tylko walki, ale też obozy. Nie ma jednak znaczenia jak dużo trenujesz jeśli nie możesz dać dobrej walki, ponieważ twoje ciało ci nie pomaga. To dlatego przestałem. Moje ciało nie chciało już mi pomagać, moje biodra nie były już tak szybkie podobnie jak stopy. Straciłem to wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *