Benson Henderson wróci do oktagonu nie szybciej niż w lipcu lub sierpniu

sherdog.com

Smooth wraca do pełni zdrowia po operacji kolana.

Zapewne wielu fanów zastanawiało się czemu jeszcze nie ma informacji o kolejnej walce Bensona Hendersona (24-7, 11-3 w UFC), wszak Ci bardziej skrupulatni wyliczyli, że to najdłuższa przerwa byłego mistrza wagi lekkiej UFC między walkami od początku jego zawodowej kariery.

1 lutego zeszłego roku ogłoszono, że Benson podpisał kontrakt z Bellatorem i podano nazwisko i datę jego pierwszego pojedynku w nowej organizacji. Już w lutym Henderson zmagał się z kontuzją kolana (problemy z więzadłem krzyżowym przednim oraz więzadłem pobocznym piszczelowym i inne), która towarzyszyła mu przez walki z Andereyem Koreshkovem, Patricio Freire oraz Michaelem Chandlerem. Miesiąc po przegranej na gali Bellator 165 Smooth poddał się operacji.

Kontuzji doznałem około dwa miesiące przed walką z Andreyem Koreshkovem, ale nie czułem by to miało znaczący wpływ na mój występ. Nie szukam wymówek, to nie miało wpływu na moje przygotowanie. Byłem w stanie trenować tak jak chciałem, tak jak do wszystkich walk. Ale przed walką z Chandlerem było gorzej i gorzej. Stopniowo było coraz gorzej i nie mogłem robić pewnych rzeczy.

Przed walką z Chandlerem nie miałem takich przygotowań , jakie bym chciał i stawało ię dla mnie coraz trudniejsze robienie rzeczy, które chciałem. Było mi coraz trudniej mieć takie przygotowania, które chciałbym mieć. Nie usprawiedliwiam się niezależnie od tego czy moja ręka poszła w górę czy przegrałem. Ale to było coraz trudniejsze dla mnie by utrzymać się w formie. Wiedziałem, że to czas na operację.

Wszystkim co związane z operacją zajęła się organizacja Bellator i Scott Coker za co Benson bardzo ich chwalił.

Bellator ma pełne ubezpieczenie tak jak UFC, to kolejna świetna, światowej klasy organizacja. Sprowadzili mnie na spotkanie ze specjalistą w San Jose i powiedziałem im, że muszę to sprawdzić. Rezultat był taki jaki był, to było 5 lub 6 dni przed Świętami Bożego Narodzenia. Oni zadbali o mnie, zapłacili za mój hotel. Zadbali o mnie tak, jak tylko mogli.

Oni zajęli się wszystkim. W Boże Narodzenie poszedłem na lunch z Scottem Cokerem, ponieważ byłem w San Jose. Sprawili, że przyleciała tam moja żona i mój syn. Wzięli nas wszystkich na lunch, to dla mnie dużo znaczy. Nie chodzi o darmowe jedzenie, ale spędzenie ich czasu w Święta daleko od rodziny by pójść ze mną coś zjeść. Dla mnie to dużo znaczy, czasu nie można cofnąć. Ktoś może kupić Ci obiad, ale czyjś czas w Święta? To pokazało mi wiele na temat organizacji i charakteru Bellatora, Scotta Cokera i tych gości.

Benson planuje powrót do walk najszybciej pod koniec lipca, w sierpniu lub wrześniu.

Mój chirurg mówił, że od 9 do 12 miesięcy, ponieważ to nie było tylko ACL, to było ACL, MCL i łąkotka. Z tego powodu zalecił dłuższą przerwę tak, więc mogę zrobić rehabilitację z należytą starannością. On powiedział, że 9 do 12 miesięcy, ale ja jestem nieco bardziej optymistyczny z powodu tego, że jestem zawodnikiem. Jestem trochę bardziej ryzykowny, więc zobaczymy.

Chcę wrócić w ciągu 9 miesięcy. Miałem operację 19 grudnia tak, więc na początku stycznia zaczęła się moja rehabilitacja. Jeśli mogę wrócić przed 9 września – nie chcę być szalonym, ale późny lipiec, może sierpień. Chcę mieć powrót Adriana Petersona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *