Anthony Johnson vs. Vadim Nemkov i Ryan Bader vs. Corey Anderson na gali Bellator 268

Walki w półfinale turnieju grand prix wagi półciężkiej Anthony Johnson vs. Vadim Nemkov i Ryan Bader vs. Corey Anderson zostały zaplanowane na jesienną galę Bellator 268.

Bellator ogłosił, że walki Johnson vs. Nemkov i Bader vs. Anderson odbędą się 16 października w Footprint Center w Phoenix w Arizonie. Pojedynek Johnson vs Nemkov będzie walką o pas wagi półciężkiej, który obecnie posiada Nemkov, natomiast zwycięzca walki Bader vs Anderson spotka się ze zwycięzcą walki Johnson vs Nemkov w przyszłym roku, aby wyłonić zwycięzcę turnieju i nowego mistrza w wadze 205 funtów.

Anthony Johnson w walce ćwierćfinałowej pokonał przez nokaut Jose Augusto Azevedo, co było jego powrotem do MMA po czteroletniej nieobecności. Co do Vadima Nemkova, to pokonał on Phila Davisa przez jednogłośną decyzję w ćwierćfinale. Z kolei Ryan Bader pokonał Lyoto Machidę przez jednogłośną decyzję, a Corey Anderson w ćwierćfinale pokonał Dovletdzhana Yagshimuradova przez TKO. Finałowa czwórka tego turnieju to najlepsi zawodnicy wagi półciężkiej, jakich Bellator ma obecnie w swoim składzie.

Wszyscy trzej Johnson, Bader i Anderson byli wcześniej zawodnikami UFC i należeli do ścisłej czołówki tej organizacji zanim przeszli do Bellatora, podczas gdy Nemkov jest w zasadzie rodzimą gwiazdą tej organizacji. Ciekawie będzie zobaczyć, kto wygra finał turnieju, biorąc pod uwagę jak niebezpieczni są wszyscy czterej zawodnicy. Faworytem wydaje się być mistrz Nemkov, ale nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć w turnieju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *