Ali Abdelaziz chwali Khabiba Nurmagomedova jako znakomitego trenera

Instagram

Ali Abdelaziz nie może się nachwalić Khabiba Nurmagomedova, który z zawodnika przeszedł do roli trenera. Jego menadżer twierdzi, że „jest jednym z najlepszych trenerów” w MMA.

Khabib Nurmagomedov niedawno przeszedł na emeryturę z mieszanych sztukach walki, porzucając rywalizację z nieskazitelnym rekordem 29-0. Teraz, gdy Nurmagomedov nie jest już aktywnym zawodnikiem, przechodzi do trenowania zawodników. Widzieliśmy go w narożniku na ostatnich galach UFC i Bellatora u takich zawodników jak Islam Makhachev i Usman Nurmagomedov. Teraz były mistrz wagi lekkiej UFC szuka sukcesu w kolejnym etapie swojej kariery w sportach walki.

Niedawno słyszeliśmy jak Luke Rockhold, wieloletni kolega Nurmagomedova z American Kickboxing Academy, chwalił „Orła” za jego umiejętności trenerskie na sali treningowej i w narożniku. Teraz jego menadżer Abdelaziz mówi to samo. Rozmawiając z TMZ Sports, Abdelaziz pochwalił Nurmagomedova za to, jak szybko zajął się trenowaniem innych.

„On jest przedsiębiorcą, biznesmenem, on trenuje swoich przyjaciół. Bardziej pomaga swoim przyjaciołom niż trenuje swoich przyjaciół. Myślę, że jest jednym z najlepszych trenerów, jakich kiedykolwiek widziałem. Jest niewiarygodnym trenerem.

On jest naturalnie świetnym trenerem. Jest bardzo zdyscyplinowaną istotą ludzką. I oczywiście mając tam Javiera Mendeza, który mu pomaga (w American Kickboxing Academy), oczywiście, on jest głównym trenerem. Khabib nigdy mu tego nie odbierze z szacunku.

Jednak realnie rzecz biorąc, on jest po prostu zdyscyplinowaną istotą ludzką. Kiedy masz ten rodzaj dyscypliny (którą ma Nurmagomedov) – facet jest wart tyle pieniędzy, a on wciąż idzie na gale Bellatora i gale UFC i nocuje w hotelu za 50 dolarów za noc. On nie ma ego. Kocha swoich przyjaciół, kocha swoich rówieśników i jest tam dla nich. Zobaczysz wielu zawodników nowej generacji wywodzących się z jego teamu. Oni prawdopodobnie zdominują UFC lub MMA w ogóle.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.