Kevin Holland zamierza szlifować zapasy pod okiem Daniela Cormiera w AKA

Chris Unger/Zuffa LLC

Zawodnik wagi średniej UFC Kevin Holland mówi, że będzie pracował nad swoimi zapasami z Danielem Cormierem w American Kickboxing Academy.

W drugiej walce z rzędu Kevin Holland został obalany i zdominowany zapaśniczo, a schemat pokonania „Trailblazera” jest w tym momencie oczywisty. Po przegranej przez jednogłośną decyzję z Derekiem Brunsonem w zeszłym miesiącu, Holland próbował wykorzystać okazję, walcząc z Mervinem Vettorim na UFC on ABC 2. Jednak podobnie jak w przypadku walki z Brunsonem, pojedynek z Vettorim po raz kolejny pokazał dziury w obronie przed obaleniami u Hollanda. Jakkolwiek utalentowany jest on w walce w stójce i poddaniach, to jego zapasy są najsłabszym elementem w jego grze.

Po gali UFC Vegas 23, Holland w rozmowie z dziennikarką Megan Olivi potwierdził, że planuje wyjazd do AKA w San Jose w Kalifornii, aby trenować zapasy z Danielem Cormierem. Podczas gdy Holland nie planuje drastycznych zmian w swojej ogólnej grze, wie, że brak zapasów i jego słaba obrona sprowadzeń jest czymś, co musi naprawić.

„Nie mogę powiedzieć, że zbyt wiele się zmieni. Zobaczymy, szczerze mówiąc nie wiem. Spędzę trochę czasu z DC (Daniel Cormier), na pewno popracuję nad zapasami. Popracuję nad zapasami, nauczę się zatrzymywać niektóre z tych sprowadzeń. Poza tym, wszystko będzie to samo.

Nie zamierzam zmieniać zawodnika, którym jestem i próbować stać się zapaśnikiem tylko dlatego, że ci faceci chcą walczyć w zapasach. Lubię uderzać, lubię się bić. Po prostu wykonuję lepszą robotę w utrzymywaniu walki w stójce i dostarczam ludziom trochę więcej nokautów i w ten sposób oni wrócą na odpowiednie tory, prędzej czy później.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *