Albert Tumenov: Organizacja UFC nie jest zainteresowana promowaniem Rosjan

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Rosjanin krytycznie o postawie największej organizacji MMA na świecie.

W ostatnim roku UFC – z różnych powodów – opuściło kilku naprawdę solidnych zawodników, którzy bez problemów mogliby utrzymać się w największej organizacji MMA na świecie. Jednym z takich zawodników jest Albert Tumenov (17-4, 5-3 w UFC).

Rosjanin w oktagonie pokonał m.in. Alana Joubana i Lorenza Larkina a mimo to, po wypełnieniu kontraktu organizacja zaproponowała mu gorsze warunki kontraktowe i 25-latek przyjął ofertę konkurenta, organizacji Absolute Championship Berkut.

Postanowiliśmy, że musimy się stamtąd wydostać. ACB było mną zainteresowane i dało dobrą ofertę. Nie planowałem opuszczenia organizacji, zobaczmy co się stanie w przyszłości.

Tumenov skrytykował podejście UFC nastawione na promowanie tylko amerykańskich zawodników.

Dla rosyjskich zawodników skomplikowane jest działanie w UFC. To nadal jest amerykańska organizacja, oni próbując promować swoich. Zawodnicy z Rosji nie przynoszą dużych pieniędzy na kampanie promocyjne. Oni nie są zainteresowani promowaniem Rosjan.

Albert zadebiutuje w nowej organizacji walką z Marcelo Alfayą (18-7) podczas gali oznaczonej numerem 61, która odbędzie się 20 maja w Sankt Petersburgu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *