Abubakar Nurmagomedov miał zadebiutować w UFC w walce z Sergio Moraesem, ale został usunięty z karty UFC Belem

mmajunkie.com

Do ciekawej walki w wadze półśredniej UFC miało dojść między debiutującym Abubakarem Nurmagomedovem i Sergio Moraesem, ale ten pojedynek szybko został anulowany.

Pojedynek ten miał się odbyć na gali UFC Fight Night 125 zaplanowanej na 3 lutego w brazylijskim Belem. Combate poinformowało, że finalista The Ultimate Fighter Brazil 1, Sergio Moraes, miał zmierzyć się z kuzynem Khabiba Nurmagomedova, Abubakarem Nurmagomedovem. Jednak w kolejnym raporcie Combate poinformowało, że Nurmagomedov nie będzie rywalizował na tej karcie walk.

Sergio Moraes (12-2-1) był niepokonany w ostatnich siedmiu pojedynkach, wygrywając między innymi z Neilem Magnym i Omari Akhmedovem, a także remisując z Luanem Chagasem. Jednak ta dobra passa zakończyła się w jego ostatniej walce przeciwko Kamaru Usmanowi, we wrześniu – gdzie Moraes został znokautowany w pierwszej rundzie.

Abubakar Nurmagomedov (14-1) ma za sobą serię sześciu zwycięstw. Ostatnie pięć wygranych zdobył w World Series of Fighting w tym duże zwycięstwo nad weteranem UFC, Johnem Howardem. Jedyną porażką Nurmagomedova była przegrana w 2014 roku, kiedy pokonał go inny zawodnik UFC, Magomed Mustafaev, w wyniku rozcięcia i przerwania bardzo wyrównanego i dobrego pojedynku.

Za Nurmagomedova do walki z Moraesem wejdzie Tim Means (27-9-1), który w listopadzie przegrał przez niejednogłośną decyzję z Belalem Muhammadem na gali UFC w Sydney. Jego ostatnia wygrana to zwycięstwo przez jednogłośną decyzję z Alexem Garcią na UFC Oklahoma City w czerwcu.

Główną walką wieczoru gali UFC Fight Night 125 będzie pojedynek między Lyoto Machidą a Erykiem Andersem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.