Amanda Nunes chciała walczyć z Cris Cyborg i dostanie tę walkę

Mike Roach & Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Szykuje się kolejne bardzo ciekawe starcie o tytuł wagi piórkowej kobiet, ponieważ Dana White zaakceptował pojedynek między mistrzynią wagi koguciej Amandą Nunes a mistrzynią wagi piórkowej Cris „Cyborg” Justino.

Cris Cyborg stoczyła kolejną znakomitą walkę na gali UFC 219 broniąc po raz pierwszy tytułu wagi piórkowej w walce z byłą mistrzynią dywizji koguciej Holly Holm. Dla Brazylijki był to jak dotąd najważniejszy sprawdzian i zdała go celująco udowadniając, że jest najbardziej dominującą zawodniczką w MMA.

Po wygraniu tej walki przez decyzję, Cyborg natychmiast wyzwała do kolejnej walki swoją niedoszłą rywalkę, byłą mistrzynię wagi piórkowej Invicta FC Megan Anderson z którą chciała zmierzyć się na gali UFC 221 w Perth. Okazuje się, że UFC ma inne plany wobec Justino. Jeszcze przed galą UFC 219, mistrzyni wagi koguciej Amanda Nunes powiedziała, że chce zmierzyć się ze zwyciężczynią pojedynku Cyborg vs Holm. Dana White w rozmowie z Yahoo! Sports powiedział, że podoba mu się pomysł na walkę Cyborg vs Nunes i chętnie ją zorganizuje oraz dodał, że walka z Amandą Nunes może okazać się wyzwaniem dla Cyborga.

„Przede wszystkim Amanda Nunes chce z nią walczyć. Amanda Nunes chce walczyć Cris Cyborg. To jest walka do zrobienia i to jest walka, którą zrobię. Amanda Nunes to duża, silna, potężna bokserka. Myślę, że bardzo dobrze pasuje do Cyborga i myślę, że to dobra walka. I ta walka jest do zrobienia.

Cyborg chce walczyć, więc zestawimy jej walkę, jak tylko to ustalimy. Wiesz, jak tylko Amanda będzie mogła się przygotować do tej walki, jesteśmy gotowi do akcji. Kiedy jesteś mistrzem świata, nie ma znaczenia, czy walczysz z Brazylijczykiem, Niemcem, Portorykańczykiem, szalonym Kubańczykiem, kimkolwiek. Walczysz z każdym, kto przyjdzie i spróbuje odebrać ci pas.”

Te ostatnie słowa dotyczyły tego, że Amanda Nunes wielokrotnie powtarzała, że nie chciałaby walczyć ze swoimi rodaczkami, jednak wygląda na to, że przełamała swój opór chcąc zmierzyć się z Cris Justino. UFC wydaje się próbować zestawiać coraz większe walki. Super walka pomiędzy mistrzyniami wag koguciej i piórkowej byłaby świetnym pojedynkiem.

3 thoughts on “Amanda Nunes chciała walczyć z Cris Cyborg i dostanie tę walkę

  1. Spokojnie, Cyborg wyjdzie bez problemu. Chce troche więcej kasy niż ma w kontrakcie bo to super fight (słusznie). Natomiast sportowo luz. Cyborg po walce powiedziała, że Holm jest trudniejszą rywalką niż byłaby Nunes – zdecydowanie racja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.