Trylogia Brandon Moreno vs. Deiveson Figueiredo o pas wagi muszej planowana na UFC 269

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Nieoficjalnie nowy mistrz wagi muszej Brandon Moreno spróbuje po raz pierwszy obronić pas mistrza przed bardzo dobrze znanym przeciwnikiem, byłym mistrzem Deivesonem Figueiredo na gali UFC 269.

Na gali UFC 269 planowanej na 11 grudnia, mistrz Brandon Moreno (19-5-2 MMA, 7-2-2 UFC) miałby po raz trzeci zmierzyć się z byłym mistrzem wagi muszej Deivesonem Figueiredo (20-2-1 MMA, 9-2-1 UFC). Źródła zaznajomione z sytuacją potwierdziły w rozmowie z MMA Junkie raport ESPN, że walka o tytuł jest w przygotowaniu.

Trylogia ta będzie drugą walką o tytuł na karcie, która nie ma jeszcze potwierdzonej lokalizacji i miejsca. Amanda Nunes będzie broniła tytułu w wadze piórkowej przeciwko Juliannie Penie.

Moreno i Figueiredo zmierzą się w klatce po raz trzeci z rzędu, co będzie najszybszą trylogią w historii UFC, gdyż wszystkie trzy walki odbędą się w ciągu 12 miesięcy.

Ich pierwsze spotkanie miało miejsce w walce wieczoru na UFC 256 w UFC Apex w Las Vegas, w jednej z najlepszych walk 2020 roku, która zakończyła się większościowym remisem.

Do rewanżu doszło sześć miesięcy później na UFC 263 w Gila River Arena w Glendale w Arizonie. Moreno pokonał Figueiredo przez poddanie duszeniem zza pleców w trzeciej rundzie, zdobywając tytuł, zapisując się w historii jako pierwszy zawodnik urodzony w Meksyku, który został mistrzem UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *