Rodtang Jitmuangnon vs. Demetrious Johnson i dwie walki o pasy na gali ONE FC 5 grudnia

Starcie przedstawicieli MMA i Muay Thai na specjalnych zasadach.

Jednym z gości wczorajszego programu MMA Hour był Chatri Sityodtong. Szef ONE FC zapowiedział, że podczas grudniowej gali dojdzie do starcia Demetriousa Johnsona z Rodtangiem Jitmuangnonem.

Pojedynek odbędzie się na zmodyfikowanych zasadach pomiędzy regułami MMA i Muay Thai. Walka zostanie rozegrana w 4-uncjowych rękawicach a czas rywalizacji to cztery rundy po trzy minuty.

Johnson trafił pod skrzydła azjatyckiej organizacji w 2019r. Amerykanin wziął udział w turnieju wagi muszej, w którym pokonał kolejno: Yuyę Wakamatsu, Tatsumitsu Wadę i Danny’ego Kingada. Wygrana w finale pozwoliła mu zdobyć mistrzowski pas, który stracił przegrywając w kwietniu z Adriano Moraesem.

Jituangnon jest przez wielu uznawany za najlepszego zawodnika Muay Thai na świecie bez podziału na kategorie wagowe. Ma dopiero 24 lata a na swoim koncie ponad 300 zawodowych pojedynków. Pod szyldem ONE FC odnosił zwycięstwa w 10 ostatnich występach.

Podczas gali dojdzie także do starć o mistrzowskie tytułu w kategoriach koguciej i piórkowej. W limicie 145 funtów Bibiano Fernandes podejmie Johna Linekera. Z kolei w dywizji piórkowej Thanh Le zmierzy się z Garrym Tononem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *