Joseph Benavidez zakończył zawodową karierę

ufcespanol.com

Amerykanin poprosił o usunięcie z listy zawodników testowanych przez USADA.

Kilka branżowych portali potwierdziło informację, że Joseph Benavidez (28-8, 15-6 w UFC, #5 w rankingu UFC) zdecydował się zakończyć zawodowe zmagania. Były czterokrotny pretendent do pasa kategorii muszej poprosił o usunięcie z listy zawodników testowanych przez USADA. W wywiadzie dla MMAFighting.com mówił:

Wiedziałem o tym od jakiegoś czasu. Zawsze walczyłem o to, by być najlepszy i dlatego, że było to fajne. Prawdopodobnie wiedziałem, że mój ostatni titleshot będzie moją ostatnią walką.

Nadal wiem, że mogę konkurować z czołową piątką, mogę pokonywać gości z TOP5. Z TOP10 z łatwością, ale główną rzeczą jest to, że wielu tych gości, którzy idą do góry, po debiucie w UFC robili ze mną zdjęcia i mówili: oglądałem Cię tak długo, wychodziłem ze szkoły i oglądałem WEC z moim tatą, oglądałem Cię. To nie jest tak, że nie chcę z nimi walczyć. Nie chcę ich bić ani żeby oni bili mnie. Nie było więcej walk, które były dobre.

Benavidez ostatni raz walczył w marcu, na UFC 259 przegrał walkę z Askarem Askarovem jednogłośną decyzją sędziów. Wczesniej dwukrotnie rywalizował z Deivesonem Figueiredo o pas wagi muszej – oba starcia przegrał przed czasem. W swoim rekordzie 37-latek zapisał m.in. wygrane z Henrym Cejudo, Jussierem Formigą, Dustinem Ortizem i Johnem Moragą.

Wraz z Demetriousem Johnsonem dzierży rekord w ilości zwycięstw w dywizji muszej UFC – 13.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *