Technika, którą Demetrious Johnson poddał Raya Borga była trenowana przez długi czas

Joshua Dahl-USA TODAY Sports

Mighty Mouse po otrzymaniu nagrody za najlepsze poddanie roku.

Demetrious Johnson (27-2-1, 15-1-1 w UFC) zakończył zeszły rok notując dwie kolejne wygrane w obronie mistrzostwa wagi muszej UFC. Co więcej, 31-latek otrzymał nagrody portalu MMAFighting dla Najlepszego Zawodnika roku oraz za Najlepsze poddanie roku. Szczególną uwagę mediów zwróciła akcja kończąca walkę Demetriousa z Rayem Borgiem (11-3, 5-3 w UFC, #3 w rankingu UFC) na UFC 216.

To jest piękno mieszanych sztuk walki, ja mówię ludziom, że muszą wychodzić poza schemat. Ja tego poddania nauczyłem się od trenera, Matta Hume. Sparowaliśmy i jemu było bardzo ciężko złapać mnie w balachę lub duszenie zza pleców tak, więc więcej używał zapasów.

Jeśli ktoś walczył wcześniej w zapasach, gdy ktoś nie usiądzie to ściąga się go na dół i dociska. On tak zrobił, zmieszał i rzucił mnie między swoje nogi i doszedł do balachy. Po tym jak mnie poddał, wstałem i powiedziałem żeby mnie tego nauczył. Pokazał mi to po treningu a ja robiłem to przez lata.

Robiąc coś takiego chciałem każdemu otworzyć głowę, że to jest MMA tak, więc jeśli poddanie było z jiu-jitsu to możesz dojść do niego różnymi drogami. W zapasach w szkole mój trener mówił, że powinieneś być w stanie zrobić wszystko z każdej pozycji: przeprowadzka do zejścia do dwóch nóg, naciągnięcie do zejścia do dwóch nóg. Powinieneś móc zrobić każdy ruch, tak jest z moją balachą. Mogę zrobić to z każdej pozycji, ponieważ to moje ulubione poddanie.

Mam nadzieję, że wszystkim na świecie spodobało się to poddanie.

W następnym roku Johnson planuje dopisać do swojego kontra kolejne dwa zwycięstwa.

Patrzyłem na moją stronę na Wikipedii, był czas, że walczyłem cztery razy w ciągu roku, broniłem pas trzy razy w ciągu roku i dodatkowo miałem operację między tymi obronami. Myślę, że bezpiecznie mogę powiedzieć, że moim celem są dwie kolejne obrony tytułu w tym roku i zdobędziemy to. Celem na 2018r. są dwie obrony pasa i pozostanie w zdrowiu.

Demetrious jest niepokonany od października 2011r. kiedy musiał uznać wyższość Dominicka Cruza w rywalizacji o mistrzostwo wagi koguciej. Obecnie Mighty Mouse ma na koncie 11 kolejnych obron pasa dywizji muszej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *