Dzień w którym Conor McGregor wskazał przyszłego mistrza wagi lekkiej UFC

UFC.com

Pamiętasz ten dzień w którym Conor McGregor wskazał przyszłego mistrza wagi lekkiej, kiedy sam był jeszcze zawodnikiem dywizji piórkowej? Jeśli nie, to przypomnimy ci ten dzień.

Przed walką z Jose Aldo o tytuł niekwestionowanego mistrza wagi piórkowej na gali UFC 194, Conor McGregor przewidywał, że będzie w przyszłości walczył z Khabibem Nurmagomedovem o pas wagi lekkiej UFC. W 2015 roku, podczas konferencji prasowej UFC 189 World Tour New York przed walką z Jose Aldo, Conor McGregor stwierdził, że Khabib Nurmagomedov zostanie mistrzem wagi lekkiej UFC.

„Myślę, że Khabib dostanie ten pas wagi lekkiej”, odpowiedział McGregor po tym, jak zapytano go, kto w przyszłości będzie walczył o tytuł w tej wadze.

Przepowiednia McGregora jak dotąd nie spełniła się, ponieważ Nurmagomedov został wykluczony z rywalizacji z powodu kontuzji i komplikacji ze zbijaniem wagi, a w międzyczasie to Irlandczyk zdobył tytuł mistrza wagi lekkiej, kiedy pokonał przez TKO Eddiego Alvareza na gali UFC 205.

Nurmagomedov powrócił jednak do gry w miniony weekend i to powrócił w wielkim stylu pokonując na gali UFC 219 czołowego zawodnika Edsona Barbozę. Niepokonany Dagestańczyk przedłużył swoją serię zwycięstw do 25-0 i zapowiedział, że może zmierzyć się jednej nocy z McGregorem i tymczasowym mistrzem Tonym Fergusonem.

Od tego czasu Cała ta trójka czyli Nurmagomedov, McGregor i Ferguson toczą batalię w mediach społecznościowych generując tym samym ogromne zainteresowanie wśród. „Orzeł” i „El Cucuy” są gotowi na walkę, ale McGregor, który ma za sobą przegraną walkę bokserską z Floydem Mayweatherem Jr., powiedział Nurmagomedovowi, aby ten „błagał” go o tę walkę i nalegał, aby wszyscy inni zawodnicy, którzy chcieliby się z nim zmierzyć musieli najpierw mocno lobować o walkę z nim.

Irlandczyk niedawno zdementował plotki o potencjalnym pojedynku bokserskim z Mannym Pacquiao i obecnie stara się wynegocjować nowy, bardziej lukratywny kontrakt z UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.