Technika, którą Demetrious Johnson poddał Raya Borga była trenowana przez długi czas

Joshua Dahl-USA TODAY Sports

Mighty Mouse po otrzymaniu nagrody za najlepsze poddanie roku.

Demetrious Johnson (27-2-1, 15-1-1 w UFC) zakończył zeszły rok notując dwie kolejne wygrane w obronie mistrzostwa wagi muszej UFC. Co więcej, 31-latek otrzymał nagrody portalu MMAFighting dla Najlepszego Zawodnika roku oraz za Najlepsze poddanie roku. Szczególną uwagę mediów zwróciła akcja kończąca walkę Demetriousa z Rayem Borgiem (11-3, 5-3 w UFC, #3 w rankingu UFC) na UFC 216.

To jest piękno mieszanych sztuk walki, ja mówię ludziom, że muszą wychodzić poza schemat. Ja tego poddania nauczyłem się od trenera, Matta Hume. Sparowaliśmy i jemu było bardzo ciężko złapać mnie w balachę lub duszenie zza pleców tak, więc więcej używał zapasów.

Jeśli ktoś walczył wcześniej w zapasach, gdy ktoś nie usiądzie to ściąga się go na dół i dociska. On tak zrobił, zmieszał i rzucił mnie między swoje nogi i doszedł do balachy. Po tym jak mnie poddał, wstałem i powiedziałem żeby mnie tego nauczył. Pokazał mi to po treningu a ja robiłem to przez lata.

Robiąc coś takiego chciałem każdemu otworzyć głowę, że to jest MMA tak, więc jeśli poddanie było z jiu-jitsu to możesz dojść do niego różnymi drogami. W zapasach w szkole mój trener mówił, że powinieneś być w stanie zrobić wszystko z każdej pozycji: przeprowadzka do zejścia do dwóch nóg, naciągnięcie do zejścia do dwóch nóg. Powinieneś móc zrobić każdy ruch, tak jest z moją balachą. Mogę zrobić to z każdej pozycji, ponieważ to moje ulubione poddanie.

Mam nadzieję, że wszystkim na świecie spodobało się to poddanie.

W następnym roku Johnson planuje dopisać do swojego kontra kolejne dwa zwycięstwa.

Patrzyłem na moją stronę na Wikipedii, był czas, że walczyłem cztery razy w ciągu roku, broniłem pas trzy razy w ciągu roku i dodatkowo miałem operację między tymi obronami. Myślę, że bezpiecznie mogę powiedzieć, że moim celem są dwie kolejne obrony tytułu w tym roku i zdobędziemy to. Celem na 2018r. są dwie obrony pasa i pozostanie w zdrowiu.

Demetrious jest niepokonany od października 2011r. kiedy musiał uznać wyższość Dominicka Cruza w rywalizacji o mistrzostwo wagi koguciej. Obecnie Mighty Mouse ma na koncie 11 kolejnych obron pasa dywizji muszej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.