Mistrz wagi piórkowej Bellatora Daniel Straus wyleczył kontuzję i jest gotowy na powrót

Daniel Straus Instagram
Daniel Straus Instagram

Daniel Straus (25-6) zdobył tytuł mistrza wagi piórkowej po pokonaniu przez decyzję Patricio Freire na gali Bellator 145, ale opłacił to zwycięstwo złamaniem ręki.

Kontuzja lewej ręki odniesiona w pierwszej rundzie wyeliminowała Strausa z rywalizacji praktycznie na rok, ale przez ten czas Daniel przeszedł operację w marcu podczas której wstawiono mu tytanową płytkę i sześć śrub.

Daniel Straus ogłosił dobrą nowinę na swoim Instagramie informując, że wyleczył już uraz i jest gotowy na powrót do akcji.

„Mistrz powrócił!!! Dziś zostałem dopuszczony przez lekarzy do powrotu do klatki Bellatora. Była to długa i wyboista droga, ale podróż jeszcze się nie zakończyła. Chcę podziękować Bogu za to, że trzymał pieczę nade mną, moim fanom i rodzinie za okazaną mi miłość i wsparcie. Chciałbym też na koniec powiedzieć DZIĘKUJĘ Bellatorowi i całej ekipie za wsparcie. Co do reszty dywizji 145 funtów… zabawa się skończyła.”

Bilans walk Daniela Strausa w Bellatorze to 11-3, i dwie wygrane w ostatnich starciach z Henrym Coralesem i Patricio Freire. Straus jest dwukrotnym mistrzem wagi piórkowej, w pierwszej walce o pas pokonał Pata Currana, który w rewanżu ponownie odebrał mu pas. Kolejne podejście po pas miał w walce z Patricio Freire, które zakończyło się jego porażką i dopiero w rewanżu Straus odebrał tytuł Pitbullowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *