John Lineker twierdzi, że zasłużył na walkę o pas z Dominickiem Cruzem

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images
Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Podczas minionej gali UFC Fight Night 96, John Lineker wygrał szóstą walkę z rzędu pokonując niejednogłośnie na punkty Johna Dodsona i teraz chce walczyć o pas.

„Jestem zawodnikiem i zawalczę z każdym kogo mi dadzą, ale uważam, że zasługuję na walkę z Dominickiem Cruzem. Przyszedł czas na mnie i teraz moja kolej.”

Mimo bardzo wyrównanej walki z Dodsonem, który nawiasem mówiąc nie zgadza się z werdyktem sędziów, był to bardzo imponujący pojedynek w wykonaniu Linekera. Całość przyćmiewa jednak fakt, że Lineker już po raz piąty w tej organizacji nie zrobił odpowiedniej wagi. Co gorsza Brazylijczyk niedawno przeszedł z wagi muszej do koguciej po to, by właśnie uniknąć problemów ze zbijaniem wagi. Trudno jednak zaprzeczyć, że Lineker w tej walce zaprezentował się bardzo dobrze.

„Trenowałem bardzo mocno do tej walki. Przyszedłem tutaj na pięć rund. Przewalczyłem jedną rundę za drugą, czyli tak jak lubię.”

John Dodson nie ułatwił sprawy rywalowi sprawiając mu problem zwłaszcza swoją szybkością i dobrym poruszaniem się przez co Lineker często musiał go ścigać. Ostatecznie Lineker otrzymał wyższą punktację od dwóch z trzech sędziów za bardziej agresywną walkę i presję.

„On był bardzo szybki. Trudno było mi znaleźć miejsce gdzie mógłbym ulokować cios, ale tak to poszło. To było pięć rund i jestem bardzo zadowolony, że walka poszła w tę stronę.”

Wielokrotnie Dodson zadawał mocne ciosy, które mogły zakończyć walkę, ale Lineker przetrwał równie potężne ciosy lewą ręką oraz wysokie kopnięcia samemu zadając ciosy na tułów, które odczuł Dodson, ale nie były w stanie go zatrzymać.

„On jest twardym gościem, który przetrzymał wiele ciosów na tułów. Ja też mocno od niego oberwałem. Byłem zaskoczony tym, że wciąż mnie atakował.”

Co planuje teraz Lineker? Jak już wiadomo, chce stoczyć walkę o pas wagi koguciej z Dominickiem Cruzem, ale co jeśli UFC nie da mu tej walki?

„Uważam, że pokazałem UFC w ostatnich walkach, że zasługuję na pojedynek o pas, ale jeśli zechcą dać mi jeszcze kogoś innego, to zaakceptuję to. Moim życiem jest walka.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *