Gokhan Saki o swojej kolejnej walce z Khalilem Rountree i coraz lepszym grapplingu

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Zaledwie kilka tygodni od swojego udanego debiutu w UFC, Gokhan Saki (1-1) dostał kolejną walkę, którą stoczy jeszcze w tym roku 30 grudnia na gali UFC 219.

Na gali kończącej rok i rozpoczynającej nowy, Saki zmierzy się 30 grudnia w Las Vegas z solidnym Khalilem Rountree (6-2), który również potrafi zadawać mocne ciosy i nokautować swoich przeciwników.

Na początku tygodnia, Saki podzielił się swoimi przemyśleniami z MMAFighting.com na temat jego walki z Rountree. Chociaż Rountree potrafi nokautować, co udowodnił w czterech pojedynkach, Saki spodziewa się, że Khalil będzie próbował przenieść walkę do parteru i zamienić ją w pojedynek grapplingowy.

„Khalil jest pracowity, jak sądzę. Jest dobrym zawodnikiem, ale w konfrontacji ze mną, na pewno spróbuje walczyć w parterze wykorzystując zapasy.

Myślę, że wielu trenerów zapasów mogłoby mi podziękować, ponieważ teraz mogą zarobić duże pieniądze. Wszyscy zchcą teraz prywatnych lekcji z zapasów, bo nie będą chcieli walczyć ze mną w stójce.

Jego stójka jest dobra. Jeśli nie wiesz nic o zadawaniu ciosów, jego styl walki wygląda na cholernie dobry, ale ja walczyłem ze wszystkimi. W moim przekonaniu on spróbuje uderzyć — ja jestem bokserem. To tak, jakby porównać że ja jestem Ronaldo, a on po prostu gra w piłkę nożną w parku z przyjaciółmi.”

Jeśli Rountree spróbuje popracować nad obaleniem, Saki twierdzi, że nie przejmuje się tym za bardzo, ponieważ jego jiu jitsu, a zwłaszcza jego zapasy stają się coraz lepsze.

„Moje zapasy stają się bardzo dobre. Bardzo się cieszę ze swojego postępu, ponieważ czuję, że rozumiem grę. Moje jiu-jitsu też bardzo dobrze się rozwija. Moja technika zadawania ciosów jest jeszcze lepsza i trenujemy z wielkimi facetami.

Sprawię, że będzie walczył tak, jak ja będę chciał, aby walczył. To mój kolejny krok. Sprawię, że wszyscy będą walczyć na moich warunkach.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *