Garry Tonon przechodzi do MMA podpisując kontrakt z ONE Championship

Dux Carvajal/ONE Championship/Getty Images

Dobrze znany amerykański grappler Garry Tonon postanowił przejść do MMA i spróbować swoich sił w nowej formule walki. The Lion Killer zadebiutuje w MMA w organizacji ONE Championship.

Organizacja ONE Championship ogłosiła dzisiaj, że 26-letni mistrz Brazylijskiego Jiu Jitsu podpisał kontrakt na wyłączność w jednej z największych azjatyckich organizacji. Warunki kontraktu nie zostały ujawnione. Nie ustalono również daty debiutu i przeciwnika dla Tonona.

„Jestem podekscytowany tym, że w końcu mogę ogłosić moje przybycie do ONE Championship. To jest naturalna ewolucja w mojej karierze jako grapplera. Osiągnąłem wszystko, co miałem do osiągnięcia w świecie jiu-jitsu i jestem teraz gotowy podjąć nowe wyzwanie. Jestem podekscytowany rozpoczęciem kariery w organizacji ONE Championship i dumy z możliwości pokazania swoich umiejętności na największej światowej scenie rywalizacji.”

Pochodzący z New Jersey Garry Tonon, który ma walczyć w dywizji półśredniej jest wielokrotnym  mistrzem świata IBJJF no-gi. Po rozpoczęciu swojej przygody z jiu-jitsu w wieku 14-lat, został nominowany na czarny pas w 2013 roku przez Toma de Blassa i Ricardo Almeidę.

Tonon już raz wystąpił na gali organizacji ONE, a dokładnie 26 maja tego roku na gali ONE Championship 55. W pojedynku grapplingowym Tonon zmierzył się z japońskim weteranem Shinyą Aoki i wygrał poddając go skrętówką (finał walki można obejrzeć poniżej).

Garry Tonon zdobył wiele tytułów na Mistrzostwach Świata IBJJF, Mistrzostwach Pan American, a także w ostatnich latach na turniejach Eddie Bravo Invitational (EBI) i Metamoris.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.