Deiveson Figueiredo z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19

Josh Hedges/Zuffa LLC via Getty Images

Walka o pas wagi muszej pod znakiem zapytania.

Jak podał wczoraj portal Combate, Deiveson Figueiredo (18-1, 7-1 w UFC, #1 w rankingu UFC) otrzymał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 w organizmie przez co jego walka z Josephem Benavidezem (28-6, 15-4 w UFC, #2 w rankingu UFC) 18 lipca w Abu Dhabi stoi pod znakiem zapytania. w najbliższym czasie Brazylijczyk przejdzie kolejny test aby upewnić się czy pierwszy nie dał fałszywie wyniku pozytywnego. Jeśli kolejny test da wynik negatywny to 32-latek będzie mógł polecieć do Abu Dhabi i walczyć o mistrzowski tytuł.

Jeśli zaś kolejny test również da wynik pozytywny to Figueiredo zastąpi jego rodak, Alexandre Pantoja (22-4, 6-2 w UFC, #4 w rankingu UFC). 30-latek trafił do UFC po udziale w show The Ultimate Fighter w 2016r. W oktagonie UFC Brazylijczyk stoczył osiem pojedynków, z których wygrał sześć pokonując m.in. Matta Schnella i Wilsona Reisa.

Figueiredo i Benavidez po raz pierwszy spotkali się w lutym, na UFC Fight Night 169 Brazylijczyk znokautował rywala, ale nie zdobył pasa wagi muszej, ponieważ przekroczył wyznaczony limit wagowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *