Czy już niedługo Justin Gaethje zmieni organizację?

Justin Gaethje Luis Palomino

Mistrzowi wagi lekkiej WSoF została tylko jedna walka w kontrakcie.

7 października na gali World Series of Fighting 33 Justina Gaethje (16-0) miał zmierzyć się z Ozzym Dugulubgovem (8-2) w swojej piątej obronie pasa wagi lekkiej a zarazem przedostatnim pojedynku w kontrakcie. Niestety, walka została odwołana kilkanaście godzin przed eventem z powodu choroby Rosjanina.

W rozmowie z portalem BloodyElbow.com Amerykanin mówił o tym, że nie boi się bycia wolnym agentem zdając sobie sprawę z tego, że jest wiele wart.

Nie jestem do końca pewny jak pójdzie bycie wolnym agentem. Tak naprawdę nie martwię się o to. Muszę jeszcze zawalczyć tylko jeden raz. Wiem, że mając rekord 16-0 z 13 nokautami będzie jakaś licytacja i ostatecznie to jest celem. Ale ja kocham World Series of Fighting, nie miałbym nic przeciwko pozostaniu tutaj na całą karierę. Zobaczymy co się stanie.

Problemem Justina jest fakt, że organizacja dowodzona przez Raya Sefo nie może dać mu więcej niż dwa pojedynki w roku.

Jako zawodnik, zawsze chcesz być zajęty. Ale biznes to biznes. Nie sądzę by oni mogli dać mi więcej walk w roku gdybym wygrywał. Jestem wojownikiem, lubię walczyć, nienawidzę przerw, kocham dostawać czeki. Mogę walczyć pięć razy w roku i prawdopodobnie nie byłbym szczęśliwy lub usatysfakcjonowany.

Gaethje dostrzega jednak plusy takiego stanu rzeczy.

To jest o wiele lepsze dla mojej kariery. Prawdopodobnie będę walczył dłużej, ponieważ nie walczę cztery razy w roku. Tak, więc patrząc w przyszłość jest to dla mnie lepsze. Mogę robić przerwy, skupić się na czymś. Walcząc pięć razy w roku byłoby ciężko skoncentrować się na każdej walce. Robię to, co muszę robić i jestem usatysfakcjonowany, ale tak jak mówiłem, jako zawodnik zawsze chcę walczyć. Mentalnie muszę cały czas być gotowy.

Na zarzuty mistrza wagi lekkiej o małej ilości walk szybko odpowiedział prezydent organizacji, Ray Sefo podkreślił, że wynika to tylko z małej ilości gal w ciągu roku.

Wielu z tych zawodników zapomniało, że my nie mamy 50 gal w roku. My mamy 12 gal. Wszyscy o tym zapominają. Mam 100 zawodników i muszę mieć pewność, że wszyscy walczą. Każdy zawodnik, którego zakontraktowałem to wie.

Istnieją pewne dyskusje czekając na wiadomość od NBC, ale my możemy mieć 18 gal w przyszłym roku. Wtedy Justin mógłby walczyć trzy lub cztery razy w ciągu roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *