Tatsuya Kawajiri poprosił o zwolnienie go z UFC

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images
Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Jedna z legend japońskiego MMA i weteran tego sportu Tatsuya Kawajiri postanowił, że chce rozstać się z UFC i poprosił o zwolnienie go.

Organizacja UFC będąca największą w świecie MMA ma zakontraktowanych 650 zawodników i zawodniczek walczących o to samo, o tytuł mistrza UFC w swojej kategorii. Wśród tak dużej liczby zawodników tylko niewielka ich cześć walczy na najwyższych szczeblach rankingów i ma okazję walczyć o tytuły mistrzowskie. Pozostali, którzy przegrywają lub nie są w stanie rozwinąć swojego potencjału rozstają się z UFC poprzez zwolnienie ich przez organizację.

Czasami zdarza się jednak tak, że to zawodnik prosi UFC o zwolnienie go z kontraktu i z takiej możliwości skorzystał właśnie Tatsuya Kawajiri (35-10-2). Walczący w takich organizacjach jak Shooto, DREAM, PRIDE FC, Strikeforce i ONE Championship Kawajiri przyszedł do UFC w styczniu 2014 roku. Dla tej organizacji stoczył sześć walk wygrywając trzy z nich. W debiucie pokonał Seana Soriano po czym w drugiej walce przegrał z Clayem Guida. Dwie kolejne walki to zwycięstwa z Dennisem Siverem i Jasonem Knightem. Ostatnie dwie walki to niestety przegrane z Dennisem Bermudezem i Cubem Swansonem. Oprócz wygranej z Soriano przez poddanie, reszta walk kończyła się jednogłośnymi decyzjami.

„Po rundach przemyśleń, poprosiłem o zwolnienie mnie z UFC. Plan na przyszłość zostanie ogłoszony oddzielnie. Dziękuję za wasze wsparcie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *