Cynthia Calvillo zawieszona na 6 miesięcy za oblane testy antydopingowe

plubz.com

Bardzo dobrze zapowiadająca się zawodniczka wagi słomkowej UFC Cynthia Calvillo (6-1) będzie musiała odbyć przymusową przerwę od występów w Oktagonie po oblanych testach USADA.

USADA ogłosiła, że Calvillo została zawieszona na 6 miesięcy za oblanie testów antydopingowych. Testy dały wynik pozytywny na obecność w jej organizmie karboksylu-tetrahydrokannabinolu (THC) czyli metabolitu marihuany. Próbki testu zostały pobrane w dniu walki, która odbyła się 30 grudnia w Las Vegas na gali UFC 219.

Calvillo zaakceptowała nałożoną karę, a samo zawieszenie ma moc wsteczną czyli obowiązuje od dnia 30 grudnia i może być zredukowane do 3 miesięcy jeżeli Calvillo podda się programowi ostrzegania przed zażywaniem niedozwolonych substancji i narkotyków. Calvillo musi się także zmierzyć z wyrokiem Komisji Sportowej Stanu Newada (NSAC), która może nałożyć dodatkowe sankcje jak na przykład grzywnę oraz karę zawieszenia, które może być dłuższe niż to ogłoszone przez USADA.

W swojej ostatniej walce Cynthia Calvillo doznała pierwszej porażki w karierze przegrywając przez decyzję z byłą mistrzynią Invicta FC i UFC Carlą Esparza. Ta przegrana przerwała dobrą serię sześciu zwycięstw Calvillo.