Znamy zestawienie w formule K-1 na FEN 18 Summer Edition

12 sierpnia w Koszalinie organizacja FEN po raz kolejny zaprezentuje nie tylko walki na zasadach MMA. W formule K-1 zmierzy się dwóch olbrzymów: Mateusz Duczmal i Artur Bizewski.

Mimo że podczas gali FEN 18 fani sportów walki zobaczą tylko jeden pojedynek w formule K-1, z pewnością będzie to niezwykle emocjonujące widowisko. W kategorii wagowej do 95kg zmierzą się bowiem dwaj niezwykle silni zawodnicy: Mateusz Duczmal i Artur Bizewski.

Wywodzący się z boksu tajskiego i trenujący na co dzień w Leeds Mateusz Duczmal (17-5-2) ma na swoim koncie pojedynki dla takich organizacji, jak Yokkao, Muay Thai Grand Prix, W5 czy WLF. Walczył w kilkunastu krajach świata i przez długi czas liderował w brytyjskim rankingu w kategorii do 86kg. Pojedynek z „Bizonem” będzie jego zawodowym debiutem przed polską publicznością.

Artur Bizewski (6-1) to dwukrotny zdobywca Pucharu Świata, brązowy medalista mistrzostw Europy i trzykrotny mistrz Polski w kickboxingu kick-light. To doskonale znana postać kibicom organizacji FEN. Dotychczas dwukrotnie udało mu się pokonać Marcina Szredera (FEN13, FEN17), a swoją jedyną porażkę poniósł w starciu z Arkadiuszem Wrzoskiem na warszawskim Torwarze (FEN16).  Kibice mogą być więc pewni, że trenujący pod okiem Rafała Kałużnego zawodnik Agoga Gym Lębork zrobi wszystko, by pokonać młodszego od siebie rywala.

Karta walk FEN 18:

Daguir Imavov VS Kamil Łebkowski 66 kg

Marcin Naruszczka VS Andrzej Grzebyk 84 kg

Aleksander Georgas VS Bartłomiej Kopera 66 kg

*Mateusz Duczmal VS Artur Bizewski -95kg

TBA VS Mateusz Rębecki -70 kg

TBA VS Wojciech Janusz -93 kg

Piotr Tutkowski VS Adrian Błeszyński -77 kg

Tomasz Stasiak VS Łukasz Stanek -77 kg

Mateusz Symoczko VS Piotr Walawski 84 kg

Marek Woroncow VS Filip Tomczak 84kg

*formuła K-1

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.