Znakomity debiut Valerie Louredy w zawodowym MMA na gali Bellator 216

skysports.com

Valerie Loureda udanie zadebiutowała w zawodowym MMA w wadze muszej na gali Bellator 216 spełniając pokładane w niej nadzieje przez organizację oraz wielu fanów, których zyskała po zakontraktowaniu przez Bellatora.

Młoda, zaledwie 20-letnia Valerie Loureda (1-0 MMA, 1-0 BMMA) stanęła do pojedynku z nieco bardziej doświadczoną Colby Fletcher (1-3 MMA, 0-1 BMMA), którą skończyła przed czasem.

Walka Lourdy z Fletcher otworzyła główną kartę gali Bellator 216 w Mohegan Sun Arena w Uncasville.

Loureda rozpoczęła walkę od wysokich kopnięć i obrotówek prezentując swoje umiejętności czerpiące z Taekwondo, niestety jedno kopnięcie chybiło celu. To nie zraziło Louredy, która wdała się w wymianę ciosów z Fletcher. Loureda wyprowadziła kolejne obrotowe kopnięcie, które zostało przechwycone przez Fletcher i niewiele brakowało, aby, Colby przewróciła rywalkę, ale Valerie utrzymała równowagę. Loureda wyprowadza mocny cios prawą ręką, a po wymianie kilku ciosów atakuje kopnięciem opadającym Kakato Geri, jednak nie sprawiło ono problemu jej rywalce. Loureda dokłada niskie kopnięcie, a Fletcher odpowiada ciosem superman punch. Loureda atakuje kombinacją prawy, lewy, prawy i po chwili robi to samo kończąc kombinację wysokim kopnięciem. Fletcher wyprowadza mocny cios prawą ręką, ale nie trafia i niedługo potem trafia kombinacją lewy prawy. Zawodniczki na chwilę wdają się w dziką wymianę ciosów, ale to nie trwa długo. Loureda wyprowadza niskie kopnięcie i cios prawą ręką. Obydwie zawodniczki wymieniają się ciosami, ale bardziej agresywna Loureda kolejny raz przepuszcza atak kombinacją ciosów zakończoną kopnięciem na wątrobę po którym Fletcher upada na plecy. Loureda dopada do niej zadając ciosy młotkowe po których sędzia przerywa walkę.

Valerie Loureda pokonuje Colby Fletcher przez TKO po ciosach w rundzie pierwszej w czasie 2:55 zdobywając pierwsze zwycięstwo w zawodowej karierze.

„To jest moment, o którym marzyłam od kiedy byłam małą dziewczynką – całe moje życie” – powiedziała ze łzami w oczach Loureda w wywiadzie udzielonemu po walce Johnowi McCarthy’emu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *