Zmiany w rankingach UFC po TUF 28 Finale i UFC Fight Night 142

Organizacja UFC zaktualizowała swoje rankingi po weekendowych galach TUF 28 Finale i UFC Fight Night 142: dos Santos vs Tuivasa.

Kategoria musza: Kolejny tydzień zmian w rankingu wagi muszej. W tym tygodniu awansowali na wyższe pozycje Wilson Reis  o jedno oczko na miejsce #7, a Alex Perez o dwa oczka na pozycję #10. Niesklasyfikowany wcześniej Said Nurmagomedov zajmuje aktualnie #14. miejsce. Dustin Ortiz #8 i Tim Elliot #12 spadli o jedno miejsce.

Kategoria kogucia: Weteran Rani Yahya dostał się do rankingu zajmując ostatnie #15. miejsce, a Douglas Silva de Andrade awansował o jedno miejsce na #14 pozycję.

Kategoria piórkowa: Bez zmian

Kategoria lekka: Bez zmian

Kategoria półśrednia: Po zwycięstwie Kamaru Usmana nad Rafaelem dos Anjosem w walce wieczoru TUF 28 Finale, Kamaru Usman awansował o trzy miejsca wskakując na #2 miejsce w ranking, a RDA spadł o dwa oczka na #4 miejsce. Awans Usmana spowodował, że Darren Till spadł o jedną pozycję na miejsce #3.

Kategoria średnia: Bez zmian

Kategoria półciężka: W tej dywizji doszło aż do pięciu zmian, poczynając od wejścia Patricka Cummins’a do rankingu na #15 miejscu i awans o jedno miejsce Nikity Krylova, który zajmuje teraz #14 pozycję.  Po zwycięstwie nad Tysonem Pedro, Mauricio Shogun Rua przesunął się o jedno miejsce na pozycję #12 z której spadł o jedno oczko Misha Cirkunov zajmujący #13 miejsce. Ostatnim, który awansował jest Dominick Reyes, który awansował o jedno oczko na pozycję #7 zajmując ją razem z Jimim Manuwa.

Kategoria ciężka: Justin Willis zanotował największy wzrost we wszystkich rankingach w tym tygodniu, awansując o sześć miejsc do pozycji #9. Odbyło się to kosztem Marcina Tybury, który spadł o jedno miejsce na pozycję #10. Blagoy Ivanov zadebiutował w rankingu na 15 miejscu.

Kategoria pound-for-pound: Bez zmian

Kategoria słomkowa kobiet: Bez zmian
Kategoria musza kobiet: Bez zmian
Kategoria kogucia kobiet: Bez zmian
Kategoria piórkowa kobiet: —//—

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *