Zmiana werdyktu w walce Makowski vs Buslys na KOK World GP 2014 w Gdańsku

Organizator gali King Of Kings World GP 2014, która odbyła się 17 października w Gdańsku wydał oświadczenie w którym informuje o zmianie kontrowersyjnego werdyktu w walce Tomasza Makowskiego Karolisa Buslysa.

Organizacja International Bushido Federation, jako organizator gali King Of Kings World GP 2014 w Gdańsku w dniu 17-go października, pragnie poinformować, że w związku kontrowersjami dotyczącymi walki Tomasza Makowskiego z Polski i Karolisa Buslysa z Litwy – ponownie zapoznała się z zarejestrowanym materiałem wideo z walki, poddając go wnikliwej analizie i opinii niezależnych ekspertów.

Opierając się na powyższej opinii uznała, iż konieczna jest zmiana werdyktu tej walki, pierwotnie przyznającego zwycięstwo, stosunkiem głosów 2-1, Karolisowi Buslysowi. Zdaniem ekspertów dwie rundy winny być punktowane 10-9 – dla Tomasza Makowskiego, a trzecia jako remis 10-10. Organizacja przychyla się do tej opinii. Wobec powyższego uznajemy, iż zwycięzcą walki winien być ogłoszony Tomasz Makowski. Tym samym zmieniamy werdykt na jednogłośne zwycięstwo  Tomasza Makowskiego.

Za zaistniałą sytuację kibiców i zawodników przepraszamy, obiecując staranniejszą uwagę przy  doborze sędziów i arbitrów walk podczas gal King Of Kings. Nadmieniamy, iż decyzję podjęliśmy  w trybie natychmiastowym, nie czekając na wpłynięcie oficjalnego protestu ze strony  pokrzywdzonego zawodnika. Jako szanowana organizacja uznajemy za swój obowiązek wobec  zawodników i sympatyków Sportów Walki by werdykty były prawidłowe i przejrzyste. W takim  duchu podjęliśmy powyższą decyzję.

Prezes International Bushido Federation
Donatas Simanaitis

Poniżej video z walki Makowski vs Buslys

One thought on “Zmiana werdyktu w walce Makowski vs Buslys na KOK World GP 2014 w Gdańsku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *