Zeuge vs Ekpo o pas WBA World oraz Kickboxing Talents w najbliższy weekend na żywo w Fightklubie

FightKlub

Znakomite pięściarskie widowisko prosto z Poczdamu, a w nim w walce wieczoru Tyron Zeuge vs Isaac Ekpo o pas WBA World w wadze superśredniej. Na żywo wyłącznie w Fightklubie.

Transmisja zza naszej zachodniej granicy w sobotę od 18.00. Dzień wcześniej, w piątek, w Abu Zabi kolejna widowiskowa gala Kickboxing Talents. Początek transmisji o godz. 13.00.

Dla niepokonanego na zawodowych ringach Zeuge starcie z pochodzącym z Nigerii rywalem będzie jednym z najtrudniejszych testów w karierze. 24-letni Niemiec walczył dotychczas dwadzieścia razy, jedno jego starcie zakończyło się remisem, wszystkie pozostałe rozstrzygał na swoją korzyść. Jedyny remis to niedawna potyczka z Giovannim De Carolisem (lipiec 2016 r.), w której na szali leżały właśnie pas WBA World oraz Global Boxing Union World. Pięć miesięcy później obaj zawodnicy ponownie spotkali się w ringu i tym razem Zeuge nie dał rywalowi najmniejszych szans, odsyłając go do narożnika w ostatniej dwunastej rundzie, a wcześniej prowadząc na punkty u wszystkich sędziów. Dla Niemca był to kolejny pas w dorobku, wcześniej sięgał już m.in. po tytuł WBO Youth i IBF Intercontinental. Jego sobotni rywal, Isaac Ekpo, to z kolei były mistrz Afryki i pretendent do pasa WBO World w wadze superśredniej. Drugiego z tych tytułów nie zdobył, w październiku 2013 roku przegrał bowiem w Lipsku z Robertem Stieglitzem. Dla Nigeryjczyka będzie to więc powrót na niemiecką ziemię po blisko czterech latach przerwy i zarazem dopiero druga walka w Europie. Szanse na wygraną „Grenade” ma niewielkie, bo choć jego bilans jest znakomity (31-2-0), w znacznej mierze osiągnięty został w starciach z przeciętnymi pięściarzami z Czarnego Lądu. Tyron Zeuge vs Isaac Ekpo o pas WBA World w wadze superśredniej na żywo w sobotę o 18.00.

Sobota w Fightklubie upłynie pod znakiem pięściarstwa, dzień wcześniej w ramówce królował będzie kickboxing – wszystko to za sprawą transmisji z kolejnej gali Kickboxing Talents. Zaledwie tydzień po emocjonujących zawodach w Nijmegen, tym razem specjaliści od tej widowiskowej dyscypliny zagoszczą w Abu Zabi. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich widzów czeka kilka wybornie zapowiadających się pojedynków. Jak zawsze, nie zabraknie uznanych nazwisk, ale też fighterów, którzy dopiero próbują zdobyć światowe szczyty. Ich walki często obfitują w widowiskowe nokauty, zawodnicy ci nie przebierają bowiem w środkach i robią wszystko, aby ich nazwiska trafiły do notesów największych i najbardziej wypływowych promotorów. Kickboxing Talents w Abu Zabi w piątek o godz. 13.00 na żywo wyłącznie w Fightklubie.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *