Zdjęcie dnia: Cain Velasquez z Cristiano Ronaldo.

Mistrz UFC w wadze ciężkiej Cain Velasquez miał okazję  spotkać się z Cristiano Ronaldo, któremu przekazał rękawice do MMA. Piłkarska gwiazda zrewanżowała się z kolei koszulką hiszpańskiego zespołu. Aby uprzedzić komentarze odnośnie wielkości obu sportowców czas na kilka słów wyjaśnienia. Meksykanin jest cięższy o 25kg (109kg), a jeśli chodzi o wzrost to tu przewagę o zaledwie jeden centymetr ma Portugalczyk, który mierzy 1,86cm.

18 thoughts on “Zdjęcie dnia: Cain Velasquez z Cristiano Ronaldo.

 1. Jeden centymetr różnicy??? coś nie wydaje mi się to precyzyjnymi danymi z resztą te dane o wzroście podawane w stopach i calach w UFC/USA to lipa i nigdy nie można mieć pewności co do centymetra. Przykład kiedy mój koleżka Jewtuszko walczył z zawodnikiem Anthony Njokuani podawano pod czas tego pojedynku, że ma 6stóp-czyli 182,88cm(183cm)czyli dokładnie był wzrostu Maćka (stopa angielska=30,48cm, cal=2,54cm)natomiast kilka walk wcześniej widziałem, ze podają 6,2 czyli 6stóp i 2 cale co daje 188cm! czyli Njokuani wcześniej wg WEC był o 5cm wyższy…Co do wagi to jest ok i bardzo precyzyjnie to fakt bo ten system metryczny jest dokładny i jak wiadomo waga w funtach jest jeszcze bardziej dokładna niż w samych kilogramach 1 funt=0,45 kg więc waga jest w sumie dokładna i bardziej szczegółowo określa wagę zawodnika co do wzrostu to lipa.

 2. Mechiko: słaby z niego meksykaniec, urodził sie w usa, trnuje cały czas w usa. Smialo mozna mowic ze to amerykaniec

  Nie wiem, po co szukasz dziury w całym.

  Jego ojciec jest meksykaninem, jego matka Amerykanką meksykańskiego pochodzenia. Ma meksykańskie nazwisko i wychodzi do walki przy meksykańskiej muzyce. Jego tatuaż związany z jego meksykańskim pochodzeniem. Czy ja wiem, czy tak mało ? To, że ma amerykańskie obywatelstwo to inna sprawa, ale nazywanie go Meksykaninem z pewnością nie jest błędem.

 3. Co do wzrostu to raczej jest ok. Wydaje mi się, że jest to też kwestia zrobienia zdjęcia lekko pod skosem na prawo, a potem przy wycięciu do odpowiedniego formatu daje takie złudzenie. Dodatkowo pewnie Cristiano stoi w korkach, plus bujna czupryna na żel na głowie i stąd różnica wydaje się być większa.

 4. Sezon ogórkowy widzę w pełni. Brakuje jeszcze artykułu w stylu „Anderson Silva z wizytą w przedszkolu” 😀
  Ale spoko, przynajmniej możemy poznać fajterów z innej strony niż tylko gale, ważenia, treningi.

 5. archon: Kompleks wzrostu jest czyms niesamowitym ;D co za roznica czy on ma 180 czy 186? dla wzrostu ogladasz jego walki?.

  Kompleks wzrostu??? stary ja mam 195cm …chodzi mi tu raczej o precyzje w podawaniu gabarytów fighterów a nie żonglowanie wzrostem jak piłeczkami. Ja tam lubię wiedzieć dokładnie kto jakie ma warunki i śmieszy mnie to jak różnice wzrostu jednego zawodnika wahają się niekiedy ładnych kilku centymetrów (a nawet cali) po prostu lubię precyzje ot co a nie kompleksy…a jeśli kiedykolwiek archon walczyłeś z dryblasem to na pewno wiesz jakie to ma znaczenie… 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *