Zdaniem trenera, Paulo Costa „będzie nową twarzą UFC” po zwycięstwie z Israelem Adesanya

Josh Hedges Zuffa LLC via Getty Images

Trener Eric Albarracin wie, że stawka jest wysoka w potencjalnym pojedynku o tytuł wagi średniej między mistrzem Israelem Adesanya a Paulo Costą, ale jest przekonany, że aktualny mistrz nie będzie się długo cieszył z posiadanego pasa.

Odkąd Israel Adesanya został mistrzem wagi średniej UFC, oczekiwano, że jego pierwsza obrona tytułu będzie przeciwko Paulo Costa. Brazylijczyk doznał jednak kontuzji bicepsa i Adesanya stoczył w międzyczasie zwycięską walkę z Yoelem Romero.

Od czasu tej walki nie było mowy o tym, kiedy dojdzie do pojedynku między Adesanyą a Costą, ale według Albarracina, mocno naciska na to, aby ta dwójka zmierzyła się w finale nowego sezonu The Ultimate Fighter.

„Miałem zamiar lecieć do Brazylii zaraz po tym, ale mieli zakaz podróżowania z powodu kryzysu wywołanego przez koronawirusa. Byłem więc w zawieszeniu, czekając na wyjazd. Muszę lecieć, żeby Paulo Costa był gotowy na Israela Adesanya, żeby mógł wymazać mistrza wagi średniej i stać się nową twarzą UFC. Naprawdę naciskałem na The Ultimate Fighter, żebyśmy mogli zrobić tę walkę.”

Kiedy ta walka lub sezon TUF’a się odbędzie jest póki co wielką niewiadomą. Eric Albarracin nie jest nawet pewien, czy walka odbędzie się w 2020 roku, ale jest przekonany, że walka między Adesanya i Costą musi się odbyć.

„Ciągle się zmienia, wszystko się zmienia. Jak tylko wydaje ci się, że znasz odpowiedzi, zmieniamy pytania. Nie wiem kiedy do niej dojdzie, wszystko jest w stanie zawieszenia, ale musi do tego dojść. „The Eraser”, 13-0, 12 nokautów vs. „The Last Stylebender” 19-0, nie ma lepszego sposobu, aby promować tę walkę niż w The Ultimate Fighter. Sześć tygodni w TUF, animozji między tymi facetami na poziomie 10. To będzie interesujące. Israel ma świetną gadkę, jest bardzo dowcipny, a Paulo, który jest zbudowany jak grecki bóg i wygląda jak Ricky Martin a uderza jak Mike Tyson.”

Jeśli Israel Adesanya i Paulo Costa będą trenerami TUF, Eric Albarracin uważa, że będzie to najlepszy The Ultimate Fighter w historii. Rywalizacja pomiędzy dwoma nielubiącymi się zawodnikami oraz ich trenerami Ericiem Albarracinem i Eugenem Baremanem zapowiada się niezwykle interesująco.

„Najlepszy The Ultimate Fighter w historii. Nie ma lepszego sposobu na zrobienie tego w ESPN, TUF na ESPN 1.”

Eric Albarracina ma nadzieję na to, że wkrótce będzie mógł wyruszyć do Brazylii, aby trenować Paulo Costę przed walką o tytuł z mistrzem wagi średniej Israelem Adesanya.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.