Daniel Cormier ze wzruszającym przesłaniem do Khabiba Nurmagomedova po śmierci ojca. Społeczność MMA składa kondolencje mistrzowi

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Były podwójny mistrz UFC Daniel Cormier wysłał swojemu przyjacielowi i klubowemu koledze Khabibowi Nurmagomedovowi długą i wzruszającą wiadomość po śmierci ojca Abdulmanapa przedstawiając jednocześnie dziedzictwo seniora rodu Nurmagomedovów.

W piątek podano tragiczną wiadomość, że Abdulmanap Nurmagomedov, ojciec niepokonanego mistrza wagi lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova, zmarł w wieku 57 lat. Znany trener, który trenował również wielu innych wybitnych zawodników sportów walki, zmarł w moskiewskim szpitalu z powodu powikłań wynikających z zarażenia wirusem COVID-19.

Nie trzeba było długo czekać na kondolencje i słowa wsparcia płynące do Khabiba i jego rodziny z całego świata od fanów oraz zawodników, trenerów i ludzi ze społeczności MMA.

Wśród tych, którzy podzielili się swoimi kondolencjami był dobry przyjaciel Khabiba i wieloletni klubowy kolega i sparingpartner Daniel Cormier.

„DC” umieścił na Instagramie wpis w którym przekazał następujące przesłanie do Khabiba i całej rodziny Nurmagomedovów.

„Mój bracie Khabibie, modlę się za ciebie i twoją rodzinę. Twój ojciec zostawia po sobie tak wielkie dziedzictwo. Za każdym razem, gdy byłem przy nim, widziałem, jak był z ciebie dumny. Pokazałeś mu kilka niesamowitych rzeczy, mój bracie. Trenował cię do stania się wojownikiem i udało ci się. Kocham cię, mój bracie. Ściskam twoją mamę, twoją żonę i dzieci i wiedz, że masz mnóstwo wsparcia na całym świecie w tym trudnym czasie. Wszystkich innych, proszę, przesuńcie stronę w prawo. Ten film pokazuje, kim był Abdulmanap, gdy walczył w zapasach z jednym z moich młodych zapaśników przed UFC 187. Walczył z każdym, dużym czy małym. To wspomnienie, którego nigdy nie zapomnę. Spoczywaj w pokoju, Abdulmanapie. Pewnego dnia wszyscy się znów spotkamy.”

Wyświetl ten post na Instagramie.

My brother Khabib, I am praying for you and your family. Your father leaves such a tremendous legacy behind. Every time I was around him, I could see how proud he was of you. You showed him some amazing things, my brother. He trained you to be a fighter and you got there. I love you, my brother. Hug your mom, hug your wife and children and know you have a ton of support around the world during this tough time. Everyone else, please swipe right. This video shows who Abdulmanap was, as he wrestled one of my youth wrestlers before UFC 187. He would wrestle anyone, big or small. It’s a memory I’ll never forget. Rest In Peace, Abdulmanap. One day we will all meet again. @Khabib_nurmagomedov @mosesmirabal 📸@official.noah.bean

Post udostępniony przez Daniel "DC" Cormier (@dc_mma)

Oprócz Cormiera, Khabib otrzymał również kondolencje od swoich przyszłych, byłych i niedoszłych rywali Justina Gaethje, Conora McGregora i Tony’ego Fergusona.

Daniel Cormier ma wrócić do Oktagonu na gali UFC 252 na trylogię z panującym mistrzem wagi ciężkiej Stipe Miocicem.

Jeśli chodzi o Khabiba Nurmagomedova, niepokonanego mistrza wagi lekkiej, w planach jest walka o unifikację tytułów w starciu z tymczasowym mistrzem Justinem Gaethje we wrześniu na gali UFC 253, ale w związku ze śmiercią ojca Khabiba, ten pojedynek stoi pod znakiem zapytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *