Zdaniem trenera Andre Pederneirasa, Tony Ferguson ucieka przed walką z Jose Aldo

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Jose Aldo nie porzucił planu angażowania się w rywalizację o tymczasowy tytuł wagi lekkiej o który mają zawalczyć Khabib Nurmagomedov i Tony Ferguson.

Mistrz wagi piórkowej od pewnego czasu mówi, że chce przejść do wagi lekkiej i walczyć o pas i dlatego chce się wstrzelić między Nurmagomedova i Fergusona. Tymczasem Rosjanin odrzucił propozycję walki z Aldo i stwierdził, że chce walczyć tylko z Fergusonem.

Walka między Nurmagomedovem i Fergusonem po kilku perturbacjach doszła w końcu do skutku i odbędzie się na gali UFC 209. Tymczasem trener Jose Aldo, Andre Pederneiras uczestniczył w sesji pytań i odpowiedzi i stwierdził, że Tony Ferguson unika walki z Aldo.

— Prowadzimy takie same negocjacje z UFC i zależą one od pewnych porozumień. Jest zainteresowanie przejściem do wyższej kategorii i mogłoby to nastąpić teraz wraz z wyzwaniem Khabiba, który jest pretendentem numer jeden w rankingu. On jednak odrzucił tę walkę. Wtedy skierowaliśmy się w stronę Tony’ego Fergusona, który wygadywał wiele głupot w internecie dwa tygodnie wcześniej mówiąc, że mógłby zawalczyć z Aldo. Potem kiedy zaoferowaliśmy mu walkę, on przed nią uciekł i nie chciał jej przyjąć.

Pederneiras powiedział, że rozumie dlaczego Nurmagomedov nie chciał przyjąć tej walki, ale nie może zrozumieć dlaczego Ferguson ją odrzucił.

— Ci po stronie Khabiba wiedzą, że to nie jest właściwy moment na wzięcie tej walki. Od strony Fergusona nie mogę powiedzieć tego samego. Jeśli dwa tygodnie wcześniej mówisz, że chcesz tej walki i że możesz zejść do niższej wagi, aby walczyć z mistrzem, a potem jak oferują ci walkę w twojej kategorii i ją odrzucasz, to tak naprawdę nie masz nic do powiedzenia.

Kolejną walką jaką ma stoczyć Jose Aldo jest pojedynek unifikacyjny o tytuł wagi piórkowej z tymczasowym mistrzem Maxem Holloway’em. Pojedynek zaplanowany był na galę UFC 208, która odbędzie się 11 lutego, ale nie wiadomo, czy do niej dojdzie ze względu na uraz stopy Holloway’a.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.