Zdaniem Daniela Cormiera Cain Velasquez może chcieć zejść do kategorii półciężkiej

combatpress.com

DC interpretuje twitta klubowego kolegi.

Tuż po ogłoszeniu zestawienia Daniela Cormiera (20-1 1 NC, 9-1 1 NC w UFC) do walki z Stipe Miociciem (18-2, 12-2 w UFC) rozgorzała dyskusja na temat tego co z Cainem Velasquezem (14-2, 12-2 w UFC, #4 w rankingu UFC), klubowym kolegą obecnego mistrza wagi półciężkiej, w przypadku jego wygranej z posiadaczem pasa dywizji ciężkiej.

W jednym z twittów były mistrz wagi ciężkiej, że w przypadku wygranej Daniela może być ciekawie. To pozostawia szerokie pole do interpretacji, swoją teorią w tym temacie podzielił się – będąc gościem programu The MMA Hour – sam Cormier.

Jego celem zawsze było odzyskanie pasa i to się nie zmieni. To jego cel, to mój cel dla niego, to się nie zmieni.

Ale co jeśli jego słowa „sprawy mogą być interesujące” oznaczają przejście do dywizji 205 funtów? To byłoby interesujące, nie uważasz? To byłoby coś interesującego. Nie wiem, tak naprawdę nigdy nie wiesz. To jest coś, o czym wiemy, że nie wiecie i dobrze o tym nie mówić.

Zobacz co mówi Cain, zobaczymy czy Cain Wam powie. Powodzenia z tym.

Cain w dywizji półciężkiej? Starcia Velasqueza z Jonem Jonesem i Alexandrem Gustafssonem, czy to możliwe?

10 thoughts on “Zdaniem Daniela Cormiera Cain Velasquez może chcieć zejść do kategorii półciężkiej

 1. Cain to kawał zawodnika, gość jest cichy nie gada dużo, wygrywa na macie a nie konferencjach.

  Skoro panowie poruszaliście temat Conora zobaczcie analize jego walk z Mendesem i Alvarezem widać po kolei co Conor robi by nie dac sie sprowadzić zapasnikom.

 2. @Ridge – z racji, ze go bojkotuje w kazdym mozliwym wydaniu, to nie bede sprawdzal – powiedz co robi? ufam Ci wiec mi to starycz 🙂
  A co do Caina – no wlasnie dlatego go lubie najbardziej ze wszystkich. Tyle, ze takie postawy sa doceniane np. w PL, a w USA to sie kocha tych co duzo gadaja i krzycza

 3. w dużym skrócie Conor wykorzystuje zasięg i reką kontroluje dystans jak zawodnnik prze do przodu stopuje go lekko i wie , że musi zrobić obrone lub przed obaleniem natomiast druga reka gotowści by skontrować.Widać to wyraźnie we wszystkich strzałach jakie przyją od Mendesa.

  Ataki Alvareza czy Mendesa wygladaja tak cios prosty i 2 rozwiązania:
  1)kontynuacja serii prostych
  2)próba sprowadzenia.

  Khabib jest o wiele bardziej kreatywny w sprowadzeniach i Conor ma małe szanse wybronić.

 4. jedyne co go moze zgubic to chec pokazania swiatu, ze on w stojce tez jest dobry :] zacznie boksowac i moze dostac cos mocnego… tzn. zaczalby boksowac, gdyby taka walka doszla kiedykolwiek do skutku 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.