Anthony Pettis vs. Michael Chiesa dodane do rozpiski UFC 223

MMA Fight Night Live

Niezwykle interesujący pojedynek w kategorii lekkiej dodany do UFC 223.

Poznaliśmy kolejną walkę, która odbędzie się podczas bardzo mocno obsadzonej gali UFC 223 w nowojorskim Brooklynie. Będzie to starcie w wadze lekkiej, pomiędzy Anthonym Pettisem (20-7) oraz Michaelem Chiesą (14-3).

29-letni Michael Chiesa (14-3) w organizacji UFC stoczył 10 pojedynków, z czego 7 wygrał oraz 3 przegrał. Zwyciężał m.in. z takimi zawodnikami jak: Al Iaquinta, Francisco Trinaldo czy Jim Miller. W swoim ostatni pojedynku przegrał po kontrowersyjnej zatrzymaniu walki z Kevinem Lee. Aktualnie Chiesa znajduje się na 10 miejscu w oficjalnym rankingu kategorii lekkiej UFC.

Anthony Pettis w swojej ostatniej walce przegrał przez TKO w 3 rundzie z Dustinem Poirierem. Jego bilans po powrocie do kategorii lekkiej, to 1 zwycięstwo raz 1 porażka. Mistrzowski pas w kategorii lekkiej zdobył w walce z Bensonem Hendersonem, a stracił na rzecz Rafaela dos Anjosa, który pokonał go przez jednogłośną decyzję.

Podczas gali na Brooklynie, zobaczymy również dwie polskie zawodniczki: Joanna Jędrzejczyk zmierzy się w rewanżowej walce o pas kategorii słomkowej z Rose Namajunas, a Karolina Kowalkiewicz podejmie Felice Herrig.

One thought on “Anthony Pettis vs. Michael Chiesa dodane do rozpiski UFC 223

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.