Zdaniem Dana White’a, UFC mogło zostać sprzedane nie za 4 a za 5 miliardów dolarów

UFC

Według szefa organizacji UFC Dana White’a, organizacja mogła zostać sprzedana w zeszłym roku nawet za 5 miliardów dolarów, a nie za ponad 4 miliardy tak jak to się stało.

Do sprzedaży największej organizacji MMA doszło w lipcu 2016 roku, a nowym właścicielem została grupa WME-IMG, która zapłaciła za UFC 4.2 miliarda dolarów. Sprzedaż UFC przez ZUFFA i braci Lorenzo oraz Franka Fertittów zaskoczyła całą  społeczność MMA i chyba nikt nie spodziewał się tak ogromnej kwoty.

Wraz ze sprzedażą organizacji zaszło wiele zmian począwszy od zmiany właściciela, którym teraz jest Ari Emanuel, zmiany na innych wysokich stanowiskach i tak dalej i tak dalej. Na stanowisku prezydenta pozostał jednak niezmiennie Dana White.

W ostatnim wywiadzie przeprowadzonym przez Megan Olivi, Dana White zdradził, że była jeszcze jedna grupa, która oferowała kupno UFC za 5 miliardów dolarów. White dodał jednak, że organizacja trafiła ostatecznie we właściwe ręce.

— Kiedy trwały negocjacje nad umową, były dwie grupy, które oferowały więcej pieniędzy niż WME-IMG z Ari Emanuelem. Jedna z nich oferowała 5 miliardów dolarów. Jedna z milionów rzeczy jaką szanuję u Fertittów jest to, że nie chcieli zgarnąć za to jak największych pieniędzy. Chcieli mieć pewność, że organizacja przejdzie w ręce kogoś, kto wyniesie ją na kolejny poziom.

One thought on “Zdaniem Dana White’a, UFC mogło zostać sprzedane nie za 4 a za 5 miliardów dolarów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *